Ak Slováci nechcú prísť o spravodajské a publicistické programy českého lídra, seriály Ordinácia v ružovej záhrade, Ulica či reláciu Zámenu manželiek, majú si skontrolovať, či medzinárodnú verziu kanálu budú mať v ponuke u svojho providera, upozorňuje Nova, ktorá kampaň nasadila vo vysielaní Markízy.

Nova rovnako ako Markíza patrí do televíznej skupiny CME. V 20-sekundovom videu sú zobrazené sekvencie jednotlivých pôvodných programov českého lídra.

„Od 1. marca bude Nova International jediným miestom, kde nájdete svoje obľúbené programy TV Nova,“ informuje slovenský hlas. Spot sa končí claimom Nova International - zábava bez hraníc.

Aktualizované: Nova v reakcii termín potvrdila aj so spresnením. „Vypnutie voľne šírených staníc na Slovensku, ku ktorým nedala skupina Nova súhlas, je v súlade s našou stratégiou. Posledný možný termín sme stanovili na 1. marca 2017 o 5. hodine ráno. Divákov budeme informovať ako my, tak nepochybne aj samotní distribútori,“ uviedol Petr Horák, zástupca riaditeľa sekcie nových médií a diverzifikácie skupiny Nova.

Nova hovorí popri svojom hlavnom kanáli o staniciach Nova Cinema, Nova 2, Nova Action a Nova Gold.

Operátorom ponúka už dlhšie platenú stanicu Nova International, ktorá štartovala oficiálne pred rokom, 1. februára. Stanica vysiela pôvodnú tvorbu Novy bez akvizícií.

Nova slovenským operátorom už skôr v liste oznámila dátum, dokedy najneskôr majú vypnúť jej hlavný kanál prípadne ostatné menšie stanice, ktoré šíria bez jej súhlasu.

S operátormi komunikovala spoločnosť CET 21 dlhšie, kedže stanice Novy nemali vysporiadané vysielacie práva pri akvizíciách na slovenskom území. S niektorými menšími poskytovateľmi sa aj úspešne súdila.

Dá sa predpokladať, že operátori Novu koncom februára vyradia. Očakáva sa spoločný postup trhu ako pri Prime. Tá spustila svoj slovenský kanál Prima Plus až tento rok, no u operátorov už zároveň vyrokovala vypnutie, ku ktorému dochádzalo v uplynulých dňoch.