Verejnoprávna RTVS avizuje, že najväčšie zmeny sa dotknú vysielania Jednotky. Tá v čase štátneho smútku neodvysiela večernú premiéru a doobedňajšiu reprízu zábavnej súťaže 5 proti 5.

Televízia neodvysiela ani pravidelný magazín Folklorika, ktorý tradične začína krátko pred druhou popoludní, zábavno-súťažnú reláciu Slovensko s Tiposom o 15:30 či šiestu časť seriálu Don Matteo so začiatkom o 14:25.

Do vysielania Jednotky, naopak, pribudne o 11:15 dokument Svetové dedičstvo UNESCO – Jaskyne Slovenského krasu, o 11:30 repríza relácie Slovensko v Obrazoch, o 15:35 Svet v obrazoch a o 18:50 relácia Kultúrne dedičstvo, ktorá bola pôvodné plánovaná po tretej hodine.

O 13:50 si diváci budú môcť pozrieť epizódu zo seriálu Agatha Christie: Poirot a o 18:20 reprízu publicistickej relácie Reportéri.

Aktualizované 15. 11.: Vysielanie po 19:00 na Jednotke malo pôvodne ostať nezmenené, na pláne bola premiérová epizóda šou Milujem Slovensko.

Televízia však v piatok predpoludním oznámila, že vynechá aj tento program. „Milí diváci, v súvislosti so štátnym smútkom za obete stredajšej tragickej havárie RTVS mení vysielanie a dnes, 15.11., šou Milujem Slovensko nebude odvysielaná. Ďakujeme za pochopenie,“ uvádza sa na oficiálnej stránke relácie na Facebooku.

Namiesto zábavnej šou zaradí reprízu francúzskej drámy Keď odídem (Aprés moi le bonheur) o nevyliečiteľne chorej matke.

Program prispôsobí aj televízia Markíza. Neodvysiela piatkovú podvečernú reláciu Lovci peňazí, pôvodne naplánovanú na 17:50.

Na menšom kanáli Doma zaradí o 8:20 Reflex namiesto pôvodne plánovaného sitkomu Krok za krokom. Kanál Dajto bude o 8:40 vysielať seriál Detektív Kripta namiesto zábavnej šou Kredenc.

Následne od 11:50 namiesto štandardne vysielaného bloku sitkomov ponúkne kompletnú filmovú trilógiu Spider-Man. Večerný program zostáva aj v prípade Markízy na všetkých troch staniciach bez zmeny.

Televízia Joj reaguje tiež, v piatok neodvysiela programy Bučkovci, Naši, Moja mama varí lepšie ako tvoja. Mimoriadne odvysiela podvečerné Noviny už o 16:30 a o 17:00 nasadí filmový príbeh Králi hôr.