V piatok sa v pražskom Paláci Žofín bude K. Gottom lúčiť verejnosť aj jeho umeleckí kolegovia. RTVS informovala, že bude mapovať dianie v českom hlavnom meste počas celého dňa. Divákom prinesie najaktuálnejšie informácie v Ranných správach a v Správach RTVS o 12:00, 16:00 a 19:00.

V sobotu 12. októbra budú môcť diváci RTVS od rána 9:25. Smútočné vysielanie na televíznej Jednotke začne v sobotuo 10:30 špeciálnym spravodajským štúdiom s moderátorkou Janette Štefánkovou a komentátorom Romanom Bombošom. Priamo z Prahy budú do vysielania vstupovať redaktorky Katarína Vítková a Patrícia Pružinská.

O 11:00 bude vysielanie pokračovať priamym prenosom z pohrebnej svätej omše za K. Gotta z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha v Prahe.

Dvojka sprostredkuje divákom archívne spomienky na život a hudobnú kariéru speváka o 9:25 v špeciálnom spomienkovom vydaní relácie Noc v archíve.

V nej tvorcovia zaspomínajú na K. Gotta prostredníctvom archívnych televíznych spomienok, piesní a rozhovorov, väčšinou zo 60. a 70. rokov minulého storočia.

V Noci v archíve sa objavia aj raritné archívne zábery, ktoré boli odvysielané len raz a diváci si ich budú môcť opäť pozrieť po viac ako štyridsiatich rokoch. RTVS totiž pre sobotné vysielanie zdigitalizovala staré spravodajské šoty s rozhovorom a vystúpením K. Gotta z roku 1973 a 1975.

V atmosfére 70. rokov budú pokračovať spomienky na legendárneho československého umelca aj v podvečernom vysielaní. Od 16:45 Dvojka ponúkne jeho vybrané vystúpenia na Bratislavskej lýre postupne v rokoch 1974 až 1976.

Aktualizované o 15:31: Živé vstupy z poslednej rozlúčky pre verejnosť, priamy prenos zo sobotnej zádušnej omše prinesie v mimoriadnej relácii aj Markíza.

V piatok bude z rozlúčku pokrývať v štyroch mimoriadnych živých vstupoch o 11:45, 13:43, 14:56 a 15:57. Zo štúdia v Záhorskej Bystrici sa divákom bude prihovárať moderátor Viktor Vincze, aktuálne informácie priamo z Prahy naživo sprostredkuje redaktor spravodajstva Martin Petro.

V sobotu 12. októbra o 10:30 zaraďuje Markíza do vysielania mimoriadnu reláciu s názvom Posledná rozlúčka s Karlom Gottom – priamy prenos zo zádušnej omše.

Mimoriadnu reláciu bude moderovať Zlatica Švajdová Puškárová, v štúdiu bude aj hudobný expert Juraj Čurný a spevák Štefan Skrúcaný.

Divákom pripomenú osobnosť K. Gotta, ako aj jeho kariéru a rozsiahle dielo. V živých vstupoch z Prahy sa s aktuálnymi informáciami opäť prihlási M. Petro. Po odvysielaní zaradí Markíza reláciu aj do videoarchívu Markíza Plus.

Televízia informuje, že téme sa budú venovať aj spravodajské a publicistické relácie – Televízne noviny, Teleráno a Reflex. Dianie bude mapovať aj spravodajský portál TVnoviny.sk a web televízie. Pripravený bude aj online stream v piatok od 8:00.