BBC Earth je známy napríklad vďaka dokumentom ako Planet Earth, Planet Earth II, Blue Planet a ďalším. Pre divákov je dostupný vo viac ako 180 krajinách sveta a od polovice novembra sa medzi ne zaradí aj Slovensko.

V programovej štruktúre BBC Earth nechýbajú rôznorodé dokumenty s tematikou prírody. Kanál sa zameriava na takzvaný factual programming. Od roku 2010 produkuje aj celovečerné filmy. Postupne predstavil snímky ako One Life, Walking with Dinosaurs 3D či Enchanted Kingdom.

„Prinášame vám prírodu z bezprostrednej blízkosti, ktorá vás chytí za srdce a presvedčí vás o tom, že život na planéte, ktorú nazývame naším domovom, je úchvatný,“ opisuje BBC Earth zameranie svojich programov.

Zákazníci Telekomu budú môcť sledovať aj nový obsah stanice BBC Earth, ktorá túto jeseň odpremiéruje dokumentárnu sériu Dynasties.

Kanál, ktorý vznikol v roku 2009, spadá pod BBC Worldwide, teda distribučnú odnož britskej verejnoprávnej televízie BBC.

Ako bude stanica zaradená v balíkoch Telekomu, zatiaľ operátor nešpecifikoval. Naposledy priniesol Telekom rozšírenie svojho exkluzívneho portfólia v polovici septembra, keď pridal päť staníc Digi Sport, dostupných cez internetové sledovanie.

Z vlastných kanálov tento rok Telekom spustil stanicu Folklorika TV. Operátor po jej štarte uvádzal, že spomedzi hudobných kanálov, ktoré má v ponuke, je na čele rebríčka sledovanosti.