Obe strany hovoria o novom viacročnom kontrakte, na aké dlhé obdobie sa uzavrel, v tlačovej správe nespresnili.

Deutsche Telekom získal pre slovenský a český trh kompletné portfólio staníc AMC, naďalej tak môže šíriť kanály Sport 1, Sport 2, AMC, Film+, Minimax, Megamax, JimJam, Spektrum, Spketrum Home, TV Paprika, CBS Reality, The Outdoor Channel a Extreme Sports Channel.

Stanice prinášajú obsah z rôznych tematických segmentov od dokumentov, cez šport po varenie. Pre slovenských športových fanúšikov sú podstatné stanice Sport 1 a Sport 2 vysielajúce formulu 1 či hokejovú KHL. Spektrum zas patrí k najsledovanejším dokumentárnym kanálom na trhu, TV Paprika patrí k špici medzi kulinárskymi stanicami.

Jednotlivé kanály z portfólia AMC zaraďujú operátori do stredných a vyšších balíkov. Ide o klasické pay TV kanály, niektoré z nich ako stanica AMC vysielajúce premiérové seriály a filmy sa profilujú prémiovejšie.

Nová dohoda Telekomu a AMC Networks International sa týka šírenia cez IP TV, satelit, kábel aj prostredníctvom OTT platforiem.

Obe strany zároveň oznámili, že plánujú zintenzívniť vzájomnú spoluprácu a realizovať spoločné marketingové kampane na slovenskom aj českom trhu.

Telekom má aktuálne so svojou digitálnou televíziou na Slovensku 620-tisíc zákazníkov. Ide o sumárny počet predplatiteľov služieb Magio TV, Magio Sat aj Digi TV. Z toho pohľadu je operátor momentálne lídrom trhu, v tesnom závese je Skylink s takmer 600-tisíc zákazníkmi. Satelitný operátor ale oficiálne čísla nezverejňuje.

Stanice AMC majú v portfóliu aj ostatní najväčší poskytovatelia platenej televízie vrátane Skylinku, UPC či Orangeu.