Joj so svojou talentovou súťaže nepredbehne Superstar na Markíze, ktorá štartuje 30. augusta. Ako televízia potvrdila pre Mediálne.sk, so štartom Česko Slovensko má talent počíta až v septembri. 

Podľa informácií portálu Mediaboom.sk bude novým vysielacím dňom šou sobota. Ako je známe, talentová šou Joj v novej sezóne nemohla byť nasadená na nedele, ako bolo zvykom v minulosti – dôvodom sú pravidlá licencora FremantleMedia, ktorý svoje dva veľké formáty (Pop Idol a Got Talent) nechce mať na rovnakom trhu nasadené v jeden deň. Nedeľu si „rezervovala“ Markíza.

Joj v piatok oficiálne zároveň potvrdila, že nový ročník Talentu bude napokon predsa len vysielať aj česká Prima, ktorá sa v minulosti podieľala na všetkých štyroch ročníkoch federálnej súťaže.

Hoci tento rok pôvodne rokovania medzi televíziami stroskotali, napokon sa ČSMT objaví aj vo vysielaní Primy. A to i napriek tomu, že obaja moderátori – Junior a Marcel – hovoria po slovensky. Dvaja českí zástupcovia sú aspoň v porote – Lucie Bílá a Jakub Prachař.

„Na základe rokovaní, ktoré v uplynulých dňoch prebiehali medzi oboma televíziami, prišlo k vzájomnej dohode o participácii TV Joj a FTV Prima na veľkolepej šou Česko Slovensko má talent,“ informovala slovenská stanica.

Prima už zároveň pri predstavení svojej jesennej ponuky potvrdila, že ČSMT nasadí na soboty. V programovej štruktúre avizuje, že formát vyplní v druhej časti jesene aj štvrtkové večery.

Predošlú sériu súťaže vysielali Joj a Prima na jeseň 2013, sledovanosťou išlo o najslabší ročník, keď priemerný rating v komerčnej cieľovke 12 – 54 dosiahol 12,7 percenta a priemerný trhový podiel 32,7 percenta. Stále však išlo o výrazný nadpriemer Joj.

Skôr ako Talent sa do vysielania dostane spomínaná rodinná relácia V siedmom nebi. Joj s ňou vyrukuje v poslednú augustovú nedeľu – oproti štartu Superstar na Markíze.

S Talentom Joj nepredbehne Superstar, proti tej pôjde V siedmom nebi

Zdroj: TV Joj

Šou Vila Rozborila zostane aj v novej sezóne v rovnakom slote ako vlani – na konci víkendu. Posledné minuloročné vydanie relácie sa Joj postaralo o ratingový rekord. Vydanie s Marikou Gombitovou skraja decembra sledovalo 1 006 000 divákov starších ako 12 rokov. V prípade Joj išlo v univerzálnej cieľovke o najsledovanejší nespravodajský program od roku 2005.