Zamestnancov o zmene na poste generálneho riaditeľa informovala televízia interným e-mailom v stredu. Mediálne.sk to potvrdili viacerí ľudia z Ta3. Bližšie okolnosti o Ilavského odchode v správe neboli.

Informáciu o novej generálnej riaditeľke priniesol následne web Omediach.com. Samotná Ta3 už má aktualizovanú aj príslušnú sekciu na svojom webe, kde uvádza meno novej šéfky televízie.

Ta3 má novú generálnu riaditeľku, Ilavský v televízii skončil

M. Kyselová pracuje v Ta3 od roku 2007, v septembri 2012 sa stala šéfredaktorkou televízie. Bolo to už v čase, keď televízii šéfoval M. Ilavský. Ten do funkcie nastúpil v marci 2012, predtým riadil spoločnosť Slovenská Grafia, v ktorej je predsedom dozornej rady majiteľ Ta3 Ivan Kmotrík.

Podnikateľ ovláda televíziu cez skupinu Grafobal Group, kde je hlavným akcionárom. Grafobal je jediným vlastníkom firmy C.E.N., ktorej patrí licencia na vysielanie Ta3.

Vo vedení spravodajskej televízie je aj výkonný riaditeľ Igor Čekirda. K pohybom v televízii sa nechcel vyjadrovať, odkázal na komunikačné oddelenie televízie. S M. Ilavským sa Mediálne.sk spojiť nepodarilo. PR oddelenie bližšie informácie zatiaľ neposkytlo.

Aktualizované o 19:41: PR manažérka Martina Mečiarová odkázala, že televízia vydá tlačovú správu týkajúcu sa zmeny na poste generálneho riaditeľa vo štvrtok dopoludnia.

Aktualizované 13. októbra o 10:05: Ta3 v zaslanej tlačovej správe stroho informovala, že M. Ilavský k 12. októbru pôsobenie vo funkcii generálneho riaditeľa ukončil a potvrdila jeho nástupkyňu M. Kyselovú. „Pánovi Ilavskému ďakujeme za jeho prácu a želáme mu veľa úspechov v ďalšej profesionálnej kariére,“ dodala televízia.