V Ta3 dalo deväť ľudí výpoveď (doplnený zoznam novinárov)

V Ta3 dalo deväť ľudí výpoveď a zvažujú aj ďalší. Sú medzi nimi najmä redaktori zahraničnej redakcie, ale aj z domácej redakcie a moderátori. Výpovede podľa informácií Mediálne.sk dnes dali Agáta Staneková, Ivo Kunsch, Simona Mikušová, Lucia Havlíková, Lukáš Havlík, Lukáš Zuzelka, Alžbeta Maťašovská a Petra Maťašovská.

Práve dnes predstavil nový zástupca generálneho riaditeľa pre program Martin Halanda svoj plán práce. "Halanda na dnešnej porade predstavil nový systém práce redakcií Ta3. Súčasťou plánovaných zmien boli aj personálne otázky. Po predstavení tohto systému ukončili niektorí redaktori a reportéri s Ta3 spoluprácu. Bližšie podrobnosti nebudeme zverejňovať," povedala pre Mediálne.sk PR manažérka Barbara Písecká. Konkrétnejšie otázky ohľadom dôvodov výpovedí a kto z televízie odchádza nekomentovala. 

Podľa informácií Mediálne.sk z prostredia nespokojných redaktorov dôvodom výpovedí je práve nový systém práce a jeho rozpis,personálne otázky sa na porade neriešili. Doposiaľ pre väčšinu redaktorov platila zásada, že približne po troch týždňoch majú týždeň voľna. To Halanda v rozpise zmenil a majú pracovať podľa systému podobnému bežnému pracovnému týždňu. Výpovede prišli v reakcii na túto poradu. Medzi odchádzajúcimi redaktormi je nespokojnosť s organizáciou riadenia a aj s údajne napätou atmosférou v televízii, ktorá podľa nich nastala po nástupe nového generálneho riaditeľa Michala Gučíka, ako aj po odchode vedenia spravodajstva.

V Ta3 dalo deväť ľudí výpoveď (doplnený zoznam novinárov)

Koncom marca v Ta3 skončili riaditeľ spravodajstva a publicistiky Richard Dírer a jeho zástupkyňa Nora Gubková. Oficiálna informácia bola, že s novým generálnym riaditeľom Michalom Gučíkom sa na odchode dohodli. Podľa informácií Mediálne.sk to bolo pre údajné nezhody s vedením. Po Dírerovi a Gubkovej odišiel aj redaktor Tomáš Grečko.

Riadenie spravodajstva a publicistiky prebral výkonný riaditeľ Igor Čekirda a vypomáhať mu mala moderátorka Portrétu Andrea Vadkerti, za šéfku spravodajstva ju vedenie televízie neohlásilo. V súčasnosti nie je v Ta3 šéfredaktor spravodajstva, Halanda je zástupca riaditeľa pre program. Spravodajstvo riadia Halanda, Vadkerti a vedúci vydania. 

Podobná vlna odchodov nespokojných redaktorov bola v Ta3 v roku 2008, dôvody však boli odlišné. Odchádzajúci redaktori sa vtedy sťažovali na zásahy vedenia do ich príspevkov, v televízii podľa viacerých výpovedí existovali zoznamy inzerentov, ktorí mali vystupovať aj v spravodajstve. Neinzerujúce firmy redaktori naopak nemali oslovovať.

Pokúšame sa získať stanovisko Martina Halandu.