V Ta3 pracuje M. Mečiarová od začiatku roka ako dramaturgička relácie Rozhovory cez polnoc. Po novom bude mať na starosti promovanie všetkých formátov Ta3, tvárí televízie, ako aj aktivity Nadácie Ta3.

„Okrem toho bude zabezpečovať komunikáciu spravodajskej televízie s ostatnými médiami,“ uviedla v tlačovej správe agentúra PR Clinic, ktorá mala dosiaľ na starosti PR komunikáciu televízie.

Nie je pritom zrejmé, v akej forme bude spolupráca Ta3 s PR agentúrou prebiehať ďalej, respektíve v akom rozsahu. „Všetky kompetencie, ktoré doteraz mala agentúra PR Clinic, prechádzajú na novú PR manažérku televízie Ta3 Martinu Mečiarovú,“ uvádza sa v stanovisku, ktoré už sprostredkovala samotná televízia. 

„Spolupracovať budeme naďalej,“ odpovedal managing partner PR Clinic Juraj Danielis na otázku Mediálne.sk, či spolupráca s Ta3 bude pokračovať aj po 1. júli.

Za Ta3 komunikoval dosiaľ najmä PR manažér Ján Kalafut z PR Clinic, ktorý aj médiám sprostredkúval vyjadrenia televízie. Spoluprácu s agentúrou nadviazala Ta3 v júni 2011. Predtým PR zastrešovala takisto interná manažérka Barbara Písecká.

Ta3 si najala PR agentúru krátko po tom, čo z televízie odišlo v niekoľkých vlnách viacero redaktorov a ďalší ľudia z redakcie. Hlavným dôvodom na odchod pre väčšinu zamestnancov bol nesúhlas s novým systémom práce nastavený Martinom Halandom, ktorý v tom čase nastúpil ako zástupca generálneho riaditeľa pre program.

Ešte pred Halandovým nástupom v Ta3 na jar 2011 skončili šéf spravodajstva Richard Dírer a jeho zástupkyňa Nora Gubková, obaja údajne pre nezhody s vedením. Televízia vtedy naopak tvrdila, že to bolo po vzájomnej dohode s vtedajším generálnym riaditeľom Michalom Gučíkom.