Komerčná jednotka odvysiela všetkých 17 zápasov Svetového pohára, ktorý bude prebiehať od 17. septembra do 1. októbra. Prenosy pôjdu naživo a okrem Markízy ich ponúkne aj stanica Dajto.

Svetový pohár sa zatiaľ konal dvakrát - v rokoch 1996 a 2004 a nadväzuje na niekdajší Kanadský pohár.

Aktuálne sa tak hokejisti ôsmich najlepších reprezentácií sveta pobijú o trofej tretíkrát. Slovensko sa na turnaji, ktorý sa odohrá v torontskej hale Air Canada Centre, nezúčastní, niektorí naši hokejisti sa však dostali do výberu Európy. Jeho generálnym manažérom je niekdajší kapitán slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

V A-skupine budú Európania zápasiť s Kanadou, Českom a USA. V B-skupine proti sebe nastúpia Fínsko, Švédsko, Rusko a výber mladých hráčov do 23 rokov zo Severnej Ameriky.

Najlepšie dve mužstvá z oboch skupín si po základnej časti zahrajú semifinále a víťazi budú v dvoch zápasoch bojovať o trofej pre víťaza.

Markíza si už aj v minulosti zaistila viaceré prestížne športové podujatia. V roku 2014 odvysielala hokejový turnaj zo zimnej olympiády v ruskom Soči. Práva na hokejové majstrovstvá sveta má ale až do roku 2023 kúpený RTVS.