Markíza hneď v prvý deň nového roka nasadí svoj obnovený sitkom Susedia. Seriál bude podľa očakávania vysielať v „komediálnom“ pondelkovom slote a využije na to hneď prvú možnosť – 1. január 2018 pripadne na pondelok.

Susedia so začiatkom o 20:30 majú v programe vyhradených 35 minút. Prvá epizóda z celkovo desiatich, ktoré si Markíza na začiatok objednala, má názov Sťahovanie.

„František so Zuzanou sa presťahovali, ešte nemajú všetky veci v novom byte a už sú tu komplikácie. László oslavuje 50-tku a spolu s Ildikó sa vracajú po desiatich rokoch do Bratislavy. Susedia sú na seba urazení a za celý ten čas sa nekontaktovali. Udobria sa? Bude oslava? A ak áno, tak kde vlastne?“ uvádza sa v opise prvého dielu.

Susedia sa na obrazovky vrátia po 10-ročnej prestávke, v minulosti bol sitkom diváckym hitom. Hlavné postavy opäť stvárnia Andy Kraus, Peter Marcin, Zuzana Tlučková, Viki Ráková a Marta Sládečková, pribudne k nim Dominika Richterová.

Po Susedoch avizuje Markíza v pondelkovom programe českú komédiu Babovřesky 2. Prvý diel uvedie deň predtým na Silvestra. Od utorka do piatka potom Markíza nasadí v prime-time španielsku minisériu Zakázaná láska.

Premiérový seriál hneď v úvode nového roka vytiahne aj Joj. Avizovanú 40-dielnu novinku Vlci odštartuje v utorok 2. januára o 20:35. V prvý týždeň ponúkne televízia až tri časti – seriál pôjde aj v stredu a vo štvrtok večer.

Susedia odštartujú už na Nový rok, Vlci o deň neskôr

Vlci Zdroj: TV Joj

„Horár Andrej sa vracia z prednášky a doma ho čakajú zlé správy. V jeho lese sa totiž strieľalo. Sudca Hirsch má za sebou ďalší ostro sledovaný prípad, v ktorom rozhodol v prospech obyčajného ľudu. Dagmar vybaví Hirschovi jeho vysnívaný kaštieľ. Johanka brata oklame a nejde do školy. Andrej s Kubom nájdu ranenú vlčicu Aidu. Alica sa vracia na Slovensko a cestou na kaštieľ takmer zrazí Johanku. Andrej sa dozvie, že starosta predal jeho revír bohatému sudcovi,“ uvádza sa v charakteristike pilotnej časti. 

Romantickú drámu nakrútil pre Joj režisér Matúš Libovič, projekt zastrešila ako kreatívna producentka Danica Hričová. V seriáli si zahrali Ivan Krúpa, Natália Germani, František Kovár, Anna Javorková, Milan Ondrík, Ľudmila Swanová, Daniel Žulčák, Ivan Romančík, Dávid Hartl, Gloria Novotná, Emil Horváth ml., Peter Šimun, Jana Oľhová, Dominika Kavaschová, Alena Ďuránová, Róbert Halák či Tomáš Vravník.

Na Vlkov vo všetkých troch dňoch nadviaže o 21:25 premiérový akvizičný seriál Taken – Posadnutý pomstou.

Proti Susedom nasadí Joj v pondelok 1. januára premiérové Novoročné Inkognito. Pondelkový prime-time podporí o 21:30 zábavná relácia Všetko, čo má Ander rád, vychádzajúca z formátu Všetko, čo mám rád.

Nový projekt vytiahne v úvodnom týždni Joj aj v piatok 5. januára – o 20:35 uvedie súťažnú šou Veľký balík s moderátorom Marcelom Forgáčom. Vzniká na základe licencie spoločnosti Endemol Shine podľa formátu Deal or No Deal. Pri relácii sa Joj spojila s Tiposom, ktorý k šou predáva výherné žreby.

Susedia odštartujú už na Nový rok, Vlci o deň neskôr

Veľký balík Zdroj: TV Joj

Anotácia Susedov

Susedia sú späť! V pôvodnej zostave, s rovnakými charaktermi a vzťahmi, ale s novými situáciami a príbehmi, sú opäť pripravení pobaviť svojich fanúšikov a zároveň osloviť aj novú generáciu divákov.

František (Peter Marcin), László (Andy Kraus), Zuzana (Zuzana Tlučková) a Ildikó (Viki Ráková) sú o desať rokov starší a to so sebou prináša nové témy na zápletky. Vo svojej podstate sa však veľmi nezmenili. Svoje základné charaktery si zachovali, len sa jemne posunuli ich životy vďaka skúsenostiam a novým životným podmienkam.

Manželstvo Františka a Zuzany už prejavuje značné známky opotrebenia, čomu nenapomáha stále sa zväčšujúci rozdiel v schopnosti priniesť do rodinného rozpočtu nejaké to euro. Kým Zuzana sa zmenila z podomovej obchodníčky na vážnu podnikateľku, ktorá využíva všetky výdobytky moderných technológií na to, aby svoje impérium stále rozširovala, František sa zabrzdil na pozícii radového člena Lesnej správy.

Zato Ildikó sa vôbec nezmenila. Stále nevie variť ani dobre po slovensky, je rovnako žiarlivá a temperamentná ako pred desiatimi rokmi. Akurát László sa dostal do nezávideniahodnej situácie. Už ani to kutilstvo nie je ako predtým a tak si hľadá prácu, ktorá by mu okrem peňazí zabezpečila aj pokoj v rodine. A čo by to bolo za susedov, keby medzi nimi chýbala Sladká!

„Stará, dobrá“ Marta sa vracia vo veľkom štýle. Zmenená na nepoznanie, plná skúseností a zážitkov. V nových častiach seriálu stretnete aj známe vedľajšie postavy, ako poštára, mamu a otca Františka. Susedia však majú jedno veľké prekvapenie – novú posilu v podobe šarmantnej domovej dôverníčky Andrejky (Dominika Richterová). Mladá, dobre vyzerajúca slečna, ktorá nechtiac, a niekedy aj chtiac, všetkých dráždi.

Anotácia Vlkov

Dvaja otcovia. Dve deti. Dve vraždy. Čo sa stane, ak dobre pochovaná pravda prežije dvadsať rokov? Ustojí osudová láska osudovú pravdu?

Veľký rodinný príbeh plný napätia a vášne rozpráva o temných tajomstvách nedávnej minulosti, pričom sa voľne inšpiroval skutočnými udalosťami - politickými vraždami z 90. rokov 20. storočia.

Sudca Hirsch sa ako kandidát na predsedu najvyššieho súdu teší obľube verejnosti, pre ktorú je synonymom spravodlivosti. Nik ale netuší, že si stráži kruté tajomstvo - pred dvadsiatimi rokmi nespravodlivo odsúdil priateľa, ktorý vo väzení spáchal samovraždu.

Keď Hirsch získa vysnívaný poľovnícky kaštieľ aj s revírom, zoznámi sa s mladým horárom Andrejom, ktorý je synom Hirschovej obete. Hirsch robí všetko pre to, aby sa mladý muž nikdy nedozvedel, za akých okolností jeho otca odsúdil. Plány mu však skomplikuje láska.