O doplnení moderátorského obsadenia informovali na svojich weboch Markíza aj Nova. V živých prenosoch sa od nedele 18. októbra ukáže aj 23-ročná česká Miss Universe z roku 2011.

O J. Nováčkovej ako možnej moderátorke Superstar už niektoré weby pred časom špekulovali. Napokon sa českobudejovická rodáčka v tejto úlohe predstaví.

Televízie uvádzajú, že okrem uvádzania programu po boku Pyca, ktorý si už samostatné moderovanie speváckej šou vyskúšal vlani pri X Factore na Joj, bude s divákmi sledovať aj aktuálne dianie na sociálnych sieťach. Mapovať by mala tiež zákulisie a prípravu súťažiacich. 

Slovenskú či neskôr federálnu Superstar moderovali zakaždým dvojice. Prvé tri ročníky vykryla s Pycom Adela Banášová, ktorá potom k sebe v roku 2009 dostala Leoša Mareša. Ten zas Adelu v druhej česko-slovenskej edícii vymenil za speváčku Tinu. V roku 2013 Superstar moderovali Roman Juraško a Zora Kepková, dnes Hejdová.

Moderátorský tím vo vysielaní Markízy dopĺňa Kamil Konkoľ, ktorý moderuje Superstar magazín. Po úvodnom vydaní subformátu zo začiatku šou teraz televízia vracia reláciu ako pravidelný týždenník v piatkovom slote o 21:05 na stanici Doma.

Samotná hlavná šou má za sebou aktuálne päť kastingových zostrihov a dve eliminácie Supervýber vrátane Dlhej cesty. Dvadsiatka súťažiacich postúpila do semifinále, z ktorého sa ďalej dostane osem adeptov - štyria chlapi a štyri dievčatá. Tí sa predstavia v šiestich finálových kolách. Víťaza šou by diváci mali spoznať 6. decembra.