Hollywoodske štúdio Warner Bros bude ponúkať všetky nové filmy na streamovacej službe HBO Max v rovnaký čas ako v amerických kinách. Po mesiaci filmy streamovať prestane a budú sa premietať už len v kinosálach. Zatiaľ sa nový model bude skúšať budúci rok, uviedlo vo štvrtok štúdio.

„Nikto si neželá návrat filmov späť na veľké plátno viac ako my," povedala generálna riaditeľka WarnerMedia Studios a Networks Group Ann Sarnoffová. Uviedla, že spoločnosť si uvedomuje, ako je uvádzanie nových filmov pre kiná dôležité. „Ale musíme to vyvážiť s realitou, že väčšina kín v USA bude pravdepodobne fungovať so zníženou kapacitou po celý rok 2021," dodala.

Na snímke režisér Peter Bebjak počas tlačovej konferencie k filmovému spracovaniu hororového knižného príbehu Trhlina v Bratislave 6. decembra 2018.
Neprehliadnite

Film z dielne Petra Bebjaka Správa bude bojovať o Oscara

Diváci, ktorí si predplatia HBO Max, tak budú môcť sledovať filmy, ako je nový Matrix, Godzilla vs Kong alebo Život v Heights bez ďalších poplatkov. HBO Max je k dispozícii len v Spojených štátoch. V zahraničí si záujemcovia budú musieť na 17 filmov, ktoré Warner Bros plánuje budúci rok uviesť, zájsť aj naďalej do kín. Filmy Warner Bros ročne kinám v Severnej Amerike podľa agentúry AP zarobia 1,5 až dve miliardy dolárov.

Krok Warner Bros ešte sťažuje situáciu už tak pandémiou veľmi poškodených amerických kín. Zatvorená musela byť väčšinu tohto roka a otvoriť sa celoštátne smela až na konci leta s výnimkou niektorých kľúčových lokalít vrátane Los Angeles a New Yorku. Ale pretože väčšina premiér bola posunutá a počet nových nákaz Covidom-19 opäť rastie, zhruba 60 percent kín sa odvtedy zavrelo znova, napísala agentúra AP.