Stiahnutie Primy z Magia si T-Com rozmyslel. Stanica ostane i vo FiberTV

Prevádzkovateľ káblovky Magio avizoval stiahnutie českej televízie Prima z ponuky k 1. novembru. Ale situácia sa otočila, Prima v Magiu ostáva. "Vzhľadom na veľký záujem zákazníkov o sledovanie TV Prima, aktuálnu situáciu na trhu retransmisie a na prebiehajúce konanie Rady pre vysielanie a retransmisiu vo veci šírenia TV Prima u slovenských operátorov T-Com dočasne pozastavil vyradenie televízie Prima z rastra digitálnej televízie Magio a naďalej analyzuje situáciu," tvrdí hovorkyňa Slovak Telekom Janka Burdová.

Prima ostáva aj v ponuke káblovky FiberTV spoločnosti Orange, v súvislosti s ktorou sa tiež spomínal 1. november ako termín vypnutia. Orange síce nikdy oficiálne nekomunikoval stiahnutie Primy z rastra, podľa informácií Mediálne.sk sa však zmienka o tom na istý čas pri stanici objavila. "Primu máme naďalej v ponuke FiberTV," reaguje hovorca spoločnosti Richard Fides.

Magio malo byť k 1. novembru chudobnejšie o Primu na základe rozhodnutia vysielateľa, ktorý "ukončuje svoju distribúciu v SR na káblových a IPTV rozvodoch". Tak aspoň znelo stanovisko T-Comu zverejnené na jeho webe. Viac informácií.

Na Primu naposledy doplatil najväčší slovenský operátor UPC Broadband Slovakia. Licenčná rada ho upozornila na porušenie zákona , lebo jej vysielanie údajne šíril bez súhlasu. Rada momentálne v správnom konaní rieši aj ďalších operátorov Trnavatel, ktorý patrí pod UPC, Digi Slovakia a Satro. Otvorila voči nim správne konania v súvislosti s neoznámením zmeny údajov v žiadosti o registráciu retransmisie. Jednotlivé spoločnosti podľa tlačovej správy nenahlásili ukončenie platnosti súhlasu zo strany Primy.

Najväčší operátor UPC Primu vyradil z analógu, v digitále ju momentálne stále má. Satelitný DigiTV Primu nešíri. Satro stiahol zmienku o stanici z internetu, v ponuke však ostáva s tým, že Satro argumentuje súhlasom udeleným Slovenskej asociácii pre káblové telekomunikácie a snahou o dohodu. Satelitný Skylink Primu ponúka, slovenským zákazníkom však odkazuje, že je to iba v rámci testu regionalizácie, príjem je obmedzený a môže ju Slovákom vypnúť. Viac informácií.