Situácia sa vyostrila po tom, čo v štábe skolaboval jeden z novinárov. „Približne pred hodinou a pol (o 19:30 v sobotu) zasahovala naša služba v pražskom Top hoteli. Lekárska a záchranárska služba sa tam starala o zhruba 55-ročného muža s poruchou vedomia, ktorého zaistili, vyšetrili a potom previezli do Thomayerovej nemocnice na interné oddelenie s poruchou vedomia,“ povedala pre iDnes.cz hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová. Podľa nej sa na mužovom stave podpísal aj alkohol.

Ve štábu Miloše Zemana padají pěsti #Volby2018 #PrezidentskeVolby2018 #seznamzpravy #televizeseznam pic.twitter.com/Nk3f0q5bGn

— Pavlína Kosová (@pavlina_kosova) January 27, 2018

Keď do štábu dorazili záchranári, zástupcovia médií ich zákrok natáčali na mobilné telefóny alebo kamery. To sa nepáčilo Zemanovým priaznivcom a začali redaktorku Českej televízie i ďalších novinárov tlačiť von. 

Zemanovi podporovatelia vykrikovali: „Vypadnite, hyeny“. Jeden z mužov sa snažil zavrieť zasúvacie dvere a novinárom odkázal, že dovnútra prejdú jedine cez jeho mŕtvolu. Nato sa dostal do stretu s kameramanom iDnes.cz. „Pustil sa do mňa, že máme ísť preč. Nadával. ..., Poďme to vybaviť ako chlapi, hovoril. Vypálil mi jednu na hrudník, potom dal ďalšie dve rany do tváre. Potom nás oddelil jeden miestny,“ opísal svoje zážitky z potýčky kameraman iDnes.cz. Dodal, že napadnutých bolo aj niekoľko ďalších novinárov. Hovorkyňa záchranky uviedla, že okrem spomínaného muža nikto iný ošetrovaný nebol.

Pražská záchranka bez ďalších podrobností potvrdila, že v Top Hoteli zasahovala pri mužovi s poruchou vedomia. „Ošetrili sme zhruba 55-ročného muža a odovzdávame ho do Thomayerovej nemocnice na interné oddelenie s poruchou vedomia. Určitú úlohu v jeho zdravotnom stave hral alkohol,“ uviedla hovorkyňa pražských záchranárov Jana Poštová. Nemá informácie o tom, že by zdravotníci na mieste ošetrovali kohokoľvek iného.

Polícia večer na Twitteri uviedla, že sa incidentom zaoberá, zatiaľ bez konkrétnej právnej kvalifikácie. „Nič o tom neviem," reagoval na potýčky v Zemanovom štábe prezidentov hovorca Jiří Ovčáček. Neskôr pozval napadnutých novinárov na Pražský hrad, poznamenal server.

V druhom kole prezidentských volieb v ČR (26.-27.1.), po sčítaní 100 percent volebných okrskov, dosiahol doterajší prezident Miloš Zeman 51,36 percenta hlasov, jeho protikandidát, bývalý šéf Akadémie vied ČR Jiří Drahoš dostal 48,63 percenta. Volebná účasť vystúpila až na 66,6 percent.