Problematický príspevok sa objavil vo vysielaní TV Joj 22. októbra minulého roka v hlavnej spravodajskej relácii Noviny.

Podľa licenčnej rady naplnil kratší šot s titulkom Oprava ciest prioritou podstatu zákazu vysielania politickej reklamy. Televízia má za to zaplatiť 9 957 eur. Ide o sankciu bližšie k dolnej hranici, najvyššia možná pokuta dosahuje takmer 166-tisíc eur.

Propagačný spot namiesto spravodajstva

Správu čítal moderátor Ján Mečiar, v príspevku televízia informovala o predstavení desiatich bodov, ktoré mali podľa I. Nesrovnala zlepšiť život Bratislavčanov.

Joj pripomenula, že sa o post primátora uchádza opäť a doplnila, že medzi najväčšie Nesrovnalove priority patria cesty, cyklocesty, dokončenie cestných radiál a električkovej trate v Petržalke, čo boli aj jeho hlavné body uvedené vo volebnom programe.

„Hovoril aj o rozšírení bezplatného cestovania MHD pre všetkých dôchodcov, či pre sprievod detí do troch rokov,“ zakončil čítanú správu s ilustračnými obrázkami moderátor.

Príspevok pokračoval priamym Nesrovnalovým vyjadrením. „Zaväzujem sa, že dokončím opravy všetkých cestných radiál a spojníc do roku 2022, respektíve do konca roku 2021. Celkovo tak pôjde o ďalších 250 km opravených bratislavských ciest...“

Primátor bol v obraze 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa