Slovenský krimiseriál Mesto tieňov sa tento rok na obrazovky nedostane

Nový pôvodný krimiseriál Mesto tieňov by sa na Markíze mal objaviť už v roku 2007, pričom pravdepodobný je až o začiatok sezóny 2008/2009.

"V septembri padne len prvá klapka, v súčasnosti vrcholia prípravy," povedal pre Mediálne.sk Rasťo Šesták z produkčnej spoločnosti DNA Production.

Slovenský krimiseriál Mesto tieňov sa tento rok na obrazovky nedostane


Pred pitvou v Meste tieňov.

Produkčná spoločnosť DNA vyrábala pre STV Najväčšie kriminálne prípady, Záhady SK a v štruktúre je aj ich Niečo za niečo. Pre Markízu DNA vyrábala Najväčšie tragédie Slovenska a sériu 112. Dramatická televízna tvorba bude novinkou. "Takýto žáner na Slovensku ešte nikto nerobil. Dôležité je, aby to nevyzeralo smiešne a musí to obsahovať všetky zložky, na základe ktorých takéto seriály fungujú. Na tom sme založili aj pilotné situačné sekvencie, ktoré sme si vo vlastnej réžii nakrútili. Išlo o nájdenie mŕtvoly, vypočúvanie zadržaného, scénu z pitevne a akčnú naháňačku, na ktorých sme si chceli vyskúšať kamerové sekvencie, masky a podobne," povedal v rozhovore pre Mediálne.sk producent spoločnosti Peter Bebjak. Spoločnosť nakrúca aj filmy, pripravuje sa Marhuľový ostrov v koprodukcii s STV, český partner sa hľadá pre film Čubirková.

Pre vyťaženosť produkčných a výrobných kapacít spoločnosti seriálom Mesto tieňov a dramaturgickú vyčerpanosť témy DNA požiadala o pozastavenie dodávky city-soap 112. V premiérových epizódach sa teda séria na Markíze v sezóne 2007/2008 neobjaví.

Foto: D.N.A. Production