Slovak Sport TV sa vzdal Premier League. Anglický futbal sa vracia na Digi Sport

Zdroj: SITA/AP

Len deň pred štartom novej sezóny anglickej Premier League sa mení stanica, na ktorej diváci budú môcť jednu z najsledovanejších líg sveta sledovať. Slovak Sport TV s Premier League končí.

Informáciu o nevyužití opcie na vysielacie práva zo strany slovenskej športovej televízie priniesol web DigiZone.cz, ktorému informáciu potvrdil generálny riaditeľ Slovak Sport TV Robert Greguš.

„Televízia hodnotila vysielanie prvej sezóny najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League. Výstupom je rozhodnutie nevyužiť opciu na vysielacie práva Premier League na ďalšiu sezónu, nakoľko prínos tejto súťaže na našich obrazovkách nesplnil naše očakávania,“ uvádza sa v článku na webe Slovak Sport TV zverejnenom v piatok.

Slovak Sport TV tvrdí, že sa chce zamerať viac na športy, v ktorých súťažia české a slovenské tímy, prípadne jednotlivcov. Divákov upozornil na to, že prinesie hokejovú Ligu majstrov a že vysiela aj českú futbalovú ligu.

Športová televízia ešte vlani prezentovala opačnú stratégiu, divákov lákala na prestížny zahraničný obsah. Okrem Premier League na tri roky uzavrela aj zmluvu o vysielaní hokejovej NHL. 

R. Greguš vlani v rozhovore pre Mediálne.sk zároveň deklaroval, že návratnosť vysokých investícií do nákupu práv očakávajú zhruba do troch rokov, počas ktorých plánovali vysielať Premier League aj NHL. Premier Leauge umiestnila Slovak Sport TV na svoj druhý kanál, ktorý profilovala ako platenú stanicu s exkluzívnym obsahom, NHL sa vysielala na ďalšej spustenej stanici Slovak Sport TV 3 šírenej len na Slovensku. 

Televízia následne Slovak Sport TV 2, ktorý vysielal päť zápasov z každého kola Premier League, ponúkala operátorom v Česku. Viacerí z nich na spoluprácu pristúpili a divákov lákali na atraktívny športový obsah. To je napríklad aj prípad UPC, ktorý „dvojku“ Slovak Sport TV do rastra pridal, no Premier League na nej diváci v novej sezóne nenájdu, pripomína DigiZone.cz.

Na Slovensku spolupracuje Slovak Sport TV 2 exkluzívne s operátorom Slovak Telekom, ktorý kanál zaradil do svojich služieb Magio TV, Magio Sat a Digi TV (ten Telekom kúpil vlani).

Práve Digi TV bude novým domovom Premier League, čo operátor potvrdil v piatok dopoludnia. K programovej novinke chystá tlačovú konferenciu.

Digi TV prevádzkuje dva vlastné kanály Digi Sport 1 a Digi Sport 2, ktoré vysielajú takisto viacero futbalových súťaží vrátane domácej Fortuna ligy.

Po vlaňajšom prevzatí Digi TV zo strany Slovak Telekom boli spustené aj ďalšie športové stanice Digi Liga majstrov 1 a Digi Liga majstrov 2. Dedikované kanály vysielajú v hracích dňoch futbalovej Ligy majstrov duely z nej.

Digi Sport vysielal anglickú futbalovú ligu tri sezóny predtým, ako vlani práva získal Slovak Sport TV. Digi TV mala na slovenskom území exkluzívne práva, spoločnosť ich vlastnila pre všetky svoje trhy v rámci strednej Európy, kde pôsobila bývala materská firma RCS & RDS. Pred Digi Sport vysielal Premier League aj Nova Sport.