Tretí kanál spúšťal Slovak Sport.TV v čase, keď v portfóliu potreboval stanicu zameranú len na slovenský trh. Na kanáli sa vysielali napríklad zápasy hokejovej NHL, v prípade ktorej mala televízia práva len na slovenské územie, ale aj domáce súťaže, ktoré mali popri drahších akvizíciách menej priestor na prvých dvoch kanáloch.

Po konci Slovak Sport.TV 3 v polovici mesiaca nahradí stanicu u operátorov ako free-to-air kanál po novom „dvojka“. Na tú mal ešte do vlaňajška exkluzivitu Slovak Telekom, po tom, čo sa Slovak Sport.TV vzdal práv na futbalovú Premier League už operátor na výhradnom šírením netrval.

Slovak Sport.TV 2 tak môžu zahradiť operátori namiesto „trojky“. Tá sa okrem iného nachádzala aj v prvom multiplexe Towercomu, kde zatiaľ vysielateľ náhradu v podobe Slovak Sport.TV 2 nepotvrdil. Prvý kanál Slovak Sport.TV bude aj naďalej dostupný v rámci Plustelky, ktorá zahŕňa stanice zo štvrtého multiplexu.

„Slovak Sport.TV 1 zostane prémiový platený kanál, ktorý ani v Českej republike nebude vysielaný ako free-to-air v DVB-T. Do DVB-T v Českej republike sa dostane kanál Slovak Sport.TV 2,“ informoval riaditeľ televízie Róbert Greguš.

V susednej krajine je „jednotka“ v DVB-T od vlaňajšieho leta, šíri ju bezplatne Regionálna sieť 8 Českých Radiokomunikácií, ktorá má pokrytie na vyše polovici územia.

Slovak Sport.TV 1 sa ako prémiový kanál zameria na najatraktívnejší obsah – zápasy tenisovej série WTA, hokejovú Ligu majstrov, Európsku ligu v basketbale, americký basketbal NCCAA, portugalskú a ruskú futbalovú ligu či americký box.

„Slovak Sport.TV 2 sa bude venovať hlavne prenosom a magazínom z domácich, teda slovenských a českých športových odvetví. Ale dostane sa sem aj športový obsah, čo sa nezmestí do vysielania jednotky,“ dodal R. Greguš.

Slovak Sport.TV pôsobí na mediálnom trhu od júna 2012. Vysielateľ za ten čas uvádza 1 500 hodín odvysielaných priamych prenosov z domácich športov a vyše 5 000 hodín zo svetového športu.