Televízia JOJ sa ospravedlnila divákom za odvysielanie zostrihu po skončení relácie Inkognito, na ktorom to vyzerá, že herec Maroš Kramár prstom pošteklil maskérku po zadku. Prítomní sa zasmiali, moderátor Vlado Voštinár ho ešte aj upozornil, že niečo také by na jeho mieste nerobil.

Reláciu Inkognito vysiela TV JOJ každý pondelok, pozrie si ju v priemere približne pol milióna divákov.

Incident s Marošom Kramárom pobúril mnohých, niektorí sa aj ozvali. „TV JOJ príde tak v pohode, že Maroš Kramár sexuálne obťažuje maskérku pri práci, že to ešte dajú do tituliek a veselo odvysielajú. Samozrejme, ostatní účinkujúci sa veselo smejú,“ uviedla na sociálnej sieti Katarína Danová.

„Aby sme si náhodou nemysleli, že sme tu ohľadom práv žien nejako pokročili. Grc na kvadrát,“ napísala. Vec je o to chúlostivejšia, že ide o obeť sexuálneho obťažovania v tábore Chachaland. Mala vtedy len 13 rokov.

Vraj majú dobrú náladu vždy

Televízia sa bráni a na incidente nevidí nič zlé. „Na nakrúcaní relácie Inkognito vždy panovala dobrá nálada a po mnohých rokoch výroby tohto formátu medzi tvorcami a štábom vznikli kamarátske vzťahy. V Inkognite sa ženám naozaj neubližuje,“ povedala k situácii PR manažérka Inkognita Katarína Gajdošíková. 

„Televízia JOJ si uvedomuje, že urobila chybu a za odvysielaný zostrih po skončení relácie sa divákom ospravedlňuje,“ dodala.

Maroš Kramár pre kultura.sme.sk povedal, že na svojom správaní nevidí nič zlé a nemá dôvod sa ospravedlňovať. Tvrdí, že zadku maskérky sa nedotýkal, iba to naznačoval. „Po prvé, bolo to v prestávke, a po druhé, len ona sa môže vyjadriť, či ju to obťažovalo, alebo nie. To je jej problém, nie váš ani nikoho tretieho.“

Zbytočne nafúknutá situácia?

Podľa spomínanej vizážistky je celá situácia zbytočne nafúknutá. „Výrobu Inkognita mám rada, pretože je na nej vždy zábava a máme medzi sebou dobré vzťahy. Možno preto si hádači občas dovolia urobiť niečo, čo v skupine kamarátov je považované za veselý žart. Nechcem tým teraz znevažovať otázku diskriminácie, ale myslím si, že celá situácia je zbytočne nafúknutá,“ povedala vizážistka Martina. 

Kramár ďalej uviedol, že on nie je za obťažovanie. „Proti obťažovaniu bojujem dlhé roky, mám rád ženy emancipované, hrdé, samostatné, ktoré sa vedia o seba postarať. Som za to, aby mali rovnaké práva, rovnaké príležitosti, rovnaké platy, pre mňa je človek ako človek, vôbec to nedelím, či je to žena, či muž.“