Nová cena bude od 1. júna 2014 platiť pri predplatnom na dva roky, ktoré bude stáť 34,90 eura. Aktuálne sa za platbu na 24 mesiacov platí 28,80 eura, čo znamená priemerný mesačný poplatok 1,20 eura - to bola aj pôvodná výška servisného poplatku.

Táto suma pôvodne platila aj pri ročnej platbe, ktorá stála do februára toho roka 14,40 eura, no M7 Group cenu 12-mesačnej platby zvýšila na 19,20 eura. Mesačný poplatok tak pri ročnej platbe vychádza na 1,60 eura, pri dvojročnej platbe bude po novom zaokrúhlene na úrovni 1,45 eura.

Pôvodnú platbu 1,20 eura si od júna tohto roka môžu zachovať už len zákazníci, ktorí servisný poplatok uhrádzajú mesačne prostredníctvom SIPO alebo inkasom z účtu.

Skylink zvyšuje servisný poplatok. Pôvodný ostane už len pri inkase

M7 Group uviedla servisný poplatok v septembri 2012, odvtedy v portfóliu už nemá balík, ktorý by bol úplne bezplatný. Do uvedeného dátumu mohli zákazníci prijímať sadu kanálov v rámci služby Digital len za jednorazovú cenu prístupovej karty. V základnom balíku je väčšina slovenských a českých staníc.

Servisný poplatok je už zahrnutý v cene všetkých platených balíčkov Skylink a ich predplatitelia ho nemusia hradiť zvlášť.

Popri úpravách cien za služby minulý týždeň operátor informoval aj o chystanom ukončení podpory pre staré dekódovacie karty so systémom CryptoWorks. Po 30. júni 2014 už tieto nebudú fungovať, TV programy zo základnej ponuky bude možné sledovať len na novších kartách s podporou systému Irdeto.