Joj Cinema bude v Skylinku vysielať v SD verzii v kompresnom formáte MPEG-4. Satelitný operátor uvádza, že stanica spustí vysielanie najneskôr 5. júna.

Filmový kanál zaraďuje Skylink do všetkých základných platených balíčkov, počnúc najnižším Mini, ktorý zahŕňa aktuálne 22 staníc, z toho jednu v HD. Táto programová nadstavba stojí 6,90 eura mesačne. Joj Cinema je aj súčasťou drahších balíkov Multi, Kombi, HD Plus, Multi HD a Komplet.

Ako je známe, Joj na vysielanie Joj Cinema využije českú licenciu, ktorú získala vlani prostredníctvom spoločnosti Doneal. Českú vysielaciu radu televízia požiadala o zmenu v licencii, pôvodne udelenej na vysielanie stanice Plus. Po úprave bude povolenie platné pre nový kanál Joj Cinema, vysielať musí začať podľa českej legislatívy do 11. júna tohto roka.

Joj Cinema bude vysielať v češtine, pri filmoch dá divákom k dispozícii aj pôvodnú zvukovú stopu. Zameria sa hlavne na novšie snímky všetkých žánrov.

Pokiaľ ide o ponuku Skylinku, od 2. júna v nej v základnom balíku pribudla aj slovenská stanica Doma HD. Operátor pridal aj novšie české stanice Barrandov Plus, Kino Barrandov, HD verzie oboch staníc, ako aj Barrandov HD.

Platené balíky doplnil erotický program Reality Kings, vysielajúci v noci. Jeho celodenná verzia je dostupná v rámci prémiového balíka Exxtra. V balíku Mini nahradil Reality Kings stanicu Brazzers, ktorý je takisto po novom v balíku Exxtra.

Balíky Kombi a vyššie doplnila šoubizová stanica E! Entertainment a Nautical HD, zameraný na lode a lodnú dopravu.

Skylink zároveň informoval o zmene parametrov. Stanice CS Film/CS Mini, Horor Film, ducktv, Relax a Rebel začali paralelne vysielať na nových pozíciách, na pôvodných skončia do niekoľkých týždňov.

Parametre staníc

Skylink zaraďuje aj Joj Cinema, do všetkých platených balíkov

Zdroj: M7 Group