Jednotlivé programy budú výberom z programov zo všetkých žánrov – filmy budú pochádzať z kanálov AMC, FilmBox, Film Europe, Be2Can, Československo HD, Horor Film, CS Film a Film+, športové programy zo staníc ako Sport1 HD, Sport2 HD a Golf Channel a dokumenty vysielané na Viasat Nature, Viasat History, Viasat Eplore, Spektrum HD, Discovery, Kino Svět, TV War a Up Network.

Skylink 7 zaradí aj hudbu či lifestylový obsah z televízií Stingray Classica, Stingray iConcert, TLC a TV Paprika a rovnako aj detské programy z kanálov CS Film a Minimax.

„V prvých dňoch po spustení uvidia diváci na Skylink 7 dokumentárne filmy Záhady nacistických vrážd, Brutálna chémia alebo Letci na Aljaške, milovníkom jedla naservírujeme Recepty pre radosť od našich babičiek, na filmových nadšencov čaká Legenda Bruce Lee, Väčší ako Ben či Takmer chlap,“ približuje Jaromír Glisník, člen predstavenstva M7 Group, prevádzkovateľa služby Skylink.

Dodáva, že detský divák na Skylink 7 nájde okrem iného animované Staré povesti české a seriál Biely tesák. „Potešíme aj milovníkov hudby – v prvom týždni napríklad živým koncertom Ingrid Michaelson,“ spresnil s tým, že športovým fanúšikom prinesie Skylink 7 návod Ako zvládnuť prvý drajv a rovnako golfovú talk šou Feherty.

V poradí programov bude Skylink 7 dostupný na pozícii číslo 7, kde nahradí predvoľbu Skylink Ochutnávka. Koncept ochutnávky bude naďalej pokračovať otvorením vybraného programu na jeho štandardnej pozícii.

Vlastné stanice prevádzkuje aj viacerí ďalší operátori, ide jednak o infokanály pre zákazníkov, ale tiež vlastné tematické stanice v spolupráci s vysielateľmi či dodávateľmi obsahu – v prípade Telekomu ide o kanály Folklorika, Ťuki TV a Digi Sport, Orange prevádzkuje Orange Sport.