Program Love Nature, ktorý je spoločným projektom spoločnosti Blue Ant Media a Smithsonian Networks, ponúka prírodovedecké programy v HD a 4K kvalite. Ich tvorcovia už navštívili vyše 40 lokalít po celom svete, vrátane Zambie, Škandinávie, Kambodže a Austrálie.

Love Nature HD bude distribuovaný prostredníctvom platforiem skupiny M7 okrem Slovenska a Česka aj pre Benelux cez Canal Digitaal, Online.nl a TV Vlaanderen. Kanál bude k dispozícii v angličtine a s holandskými titulkami. Česká lokalizácia bude nasledovať krátko po spustení kanála vo štvrtok 15. augusta, prístupná bude aj divákom zo Slovenska.

„Spolupráca so skupinou M7 Group nám poskytuje okamžitý vstup do veľkej diváckej základne na niekoľkých kľúčových európskych trhoch, vrátane debutu nášho HD a 4K kanálu v Českej republike a na Slovensku. Toto nové a nevýhradne distribučné partnerstvo nám umožní osloviť viac divákov, ktorí prahnú po našom prvotriednom prírodovedeckom obsahu v tej najlepšej kvalite a ďalej otvorí dvere programu Love Nature v strednej a východnej Európe,“ uviedol Ward Platt, CEO Global Networks & Kids v spoločnosti Blue Ant Media.

„So zmluvou s Blue Ant Media sme veľmi spokojní. Love Nature, ktorý sa plne venuje prírodným vedám a vysiela v najvyššej kvalite, je skutočne jedinečným kanálom a skvelým doplnkom našej programovej ponuky. Tešíme sa na úspešnú spoluprácu na našich rôznych európskych trhoch,“ dodal Bill Wijdeveld, viceprezident pre rozvoj podnikania M7 Group.

V rámci tejto dohody budú služby platforiem M7 zaisťovať poskytovanie satelitných služieb Love Nature HD tretím stranám v rámci celoeurópskeho pokrytia satelitu Astra 23,5 stupňa východne a poskytovať všetky súvisiace podporné služby pre operátorov tretích strán.

Love Nature 4K bude k dispozícii pre korporátnych zákazníkov spoločnosti M7 na nemecky hovoriacich trhoch, rovnako ako pre koncových zákazníkov M7, ktorí sú schopní prijímať HotBird na 13 stupňoch východne.