Seriáloví Priatelia sa znova stretnú na obrazovke v špeciálnej časti

Zdroj: TV Markíza

Posledná časť Priateľov sa vysielala v roku 2004, no obľúbená šestica sa predsa len opäť objaví v seriálovej epizóde pohromade. Televízia NBC chystá dvojhodinový program, ktorý venuje spomínanému J. Burrowsovi. Ten má za sebou réžiu už tisícky dielov rôznych amerických sitcomov.

Okrem Priateľov pracoval na Frasierovi, je spoluautorom a režisérom úspešného seriálu Cheers, ale podieľal sa napríklad aj na pilote The Big Bang Theory.

V rámci desiatich sérií Priateľov bol J. Burrows na režisérskej stoličke 15-krát. NBC chystá šou na jeho počesť na 21. februára. Objaviť sa v nej majú aj ďalšie postavy z Burrowsových seriálov.

Šéf NBC Entertainment Bob Greenblatt potvrdil, že počítajú aj s celým osadenstvom z Priateľov, ktorých nezabudnuteľne stvárnili Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc a David Schwimmer.

Ako píšu americké weby, detaily okolo špeciálneho programu ešte nie sú uzavreté. Podľa televízneho manažéra nie je ešte stopercentne isté, v akej podobe uvidia diváci Priateľov.

„Dúfam, že všetci šiesti budú v ten istý čas v rovnakej miestnosti. Ale nie som si istý, či sa nám to podarí logisticky dotiahnuť,“ cituje B. Greenblatta web Variety.com.

Seriáloví Priatelia sa znova stretnú na obrazovke v špeciálnej časti

James Burrows Zdroj: SITA/AP

J. Burrows momentálne pre NBC režíruje sitcom Crowded. Z pamätných epizód v Priateľoch režíroval napríklad dve zlomové časti v tretej sérii, keď sa Ross a Rachel rozchádzali.

Režisér sa v sitcome objavil dokonca aj pred kamerou, a to hneď v prvej sérii, keď si zahral režiséra na kastingu, kde sa Joey uchádzal o postavu dabléra zadku Al Pacina.