Markíza dosiaľ s Primou nemala žiadnu spoluprácu, čo bolo pomerne logické – ide o najväčšieho konkurenta českej Novy, ktorá je sestrou Markízy v rámci CME.

Teraz sa však situácia zmenila, Markíza získala komediálny hit Ohnivý kuře, ktorý na Prime dosahuje nadpriemerné čísla sledovanosti. Na slovenskom trhu odštartuje 12. júla.

Markíza seriálu verí – umiestni ho do prime-timeu, a rovnako ako Prima dvakrát do týždňa – v utorok a štvrtok o 20:30. Prima seriál v hlavnej sezóne vysiela v pondelok a stredu.

Ohnivý kuře štartovalo na Prime tento rok v marci, televízia má pripravených 80 častí s dĺžkou 55 minút, zatiaľ neodvysielala ani polovicu. Zo žánrového hľadiska ide čiastočne o hybrid, pretože v rámci deja je zakomponované varenie s detailnejším opisom postupu prípravy, ako je v seriáloch bežné. V záverečných titulkoch navyše diváci vidia recept na jedno z jedál uvarených v rámci epizódy. 

Prima so seriálom cielila na mladé publikum, čomu nasvedčoval aj cast s výrazným zastúpením hercov z nastupujúcej generácie. Hlavné postavy stvárňujú Jakub Prachař a Jan Dolanský. Česká stanica býva so seriálom lídrom trhu s ratingami presahujúcimi milión divákov v univerzálnej cieľovke 15+. Nepresadila sa proti nemu ani novinka Novy Drazí sousedé, ktorú komerčný líder z vysielania napokon stiahol.

Dej seriálu Ohnivé kuře sa viaže celkovo na gastronomické prostredie, dvaja kamaráti – kuchári Mike a Burák – mieria po prepustení z väzenia do malého mestečka, kde budú prevádzkovať zdedenú krčmu. Čelia tam však už zabehnutej konkurencii, a tak ich čaká neľahká výzva, ktorú sťažujú mnohé ďalšie okolnosti a osobné vzťahy.

Seriály Primy si do štruktúry mimo hlavnej sezóny požičiava už dlhšie aj Joj. Tento rok v lete nasadí kriminálku V.I.P. vraždy, takisto premiérovú produkciu z aktuálnej sezóny. V minulosti Joj vysielala aj seriál Vinaři.

V štruktúre Markízy zaujme Ohnivý kuře miesto v slote kvízšou Dobre vedieť!, ktorá dostane od júla pauzu. Pri prvom nasadení českého seriálu avizuje Markíza dve časti za sebou. Vo štvrtkovom slote už len jednu, o 21:40 v programe nasleduje premiérová Zámena manželiek.

V pondelkovom slote bude vysielať Markíza počas prázdnin iný český seriál Okresní přebor (od 27. júna), od 11. júla pred ním už nebudú nasadzované reprízy Hornej Dolnej, ale nová séria cestopisu Vo štvorici po Slovensku s podtitulom Od Tatier k Dunaju. Tentoraz sa štvorica hercov na cestovanie po Slovensku vyberie na motorkách.

V stredu, piatok a sobotu avizuje Markíza v štruktúre filmy. Na nedele nasadí od 17. júla avizovaný americký seriál Zoo, vysielať bude dve časti za sebou. Akvizičnú minisériu Tutanchamon odvysiela Markíza v prime-time v troch dňoch za sebou – od 5. do 7. júla. Z premiérových seriálov na hlavnej stanici má ešte pripravenú novú sériu Škorpióna.