Oznámenie prichádza tesne po tom, ako herec Anthony Rapp obvinil Kevina Spaceyho, predstaviteľa hlavnej roly v seriáli Dom z kariet, zo sexuálneho obťažovania.

Podľa zdrojov, na ktoré sa odvoláva AP, však ukončenie seriálu s kauzou okolo Spaceyho vôbec nesúvisí, keďže sa o ňom rozhodlo už pred niekoľkými mesiacmi.

K. Spacey v pondelok vydal stanovisko, v ktorom sa A. Rappovi ospravedlnil, a zároveň vyhlásil, že je gej. Z prostredia LGBTI komunity sa ozvali hlasy, že K. Spacey si zvolil veľmi nešťastný okamih na svoj „coming out“.

Na niektorých ľudí totiž môže jeho vyhlásenie pôsobiť tak, ako keby homosexualita a sexuálne obťažovanie mali nejako súvisieť.

A. Rapp navyše Spaceyho obvinil, že ho obťažoval, keď mal ešte len 14 rokov.

„Rešpektujem a obdivujem Anthonyho Rappa ako herca. Je hrozné počuť takýto príbeh. Môžem čestne vyhlásiť, že si na ten incident nespomínam, stalo sa to pred viac ako 30 rokmi. Ale ak som sa správal tak, ako to opísal, dlhujem mu úprimné ospravedlnenie za naozaj nevhodné správanie pod vplyvom alkoholu. Je mi tiež ľúto pocitov, ktoré musel po celé tie roky v sebe nosiť. Tento príbeh ma tiež povzbudil, aby som prehovoril o ďalších veciach týkajúcich sa môjho života. Tí, ktorí ma dôverne poznajú, vedia, že som mal vzťahy s mužmi aj so ženami. Miloval som a mal som milostné vzťahy s mužmi a teraz som si vybral, že budem žiť ako gej. Chcem sa s tým vyrovnať čestne a úprimne,“ napísal v pondelok K. Spacey na Twitter.