Aby bolo jasné pre tých, ktorí tento seriál nepoznajú. Takmer každá epizóda, ktorú po uplynulé série ponúkli, by mohla byť pokojne sfilmovaná ako celovečerná snímka. Výhodou Black Mirror je to, že diely na seba nijako nenadväzujú a odpadá tak nevýhoda klasických seriálov, ako napríklad nutnosť orientovať sa v deji.
Predošlé série boli ale ťažko stráviteľné, preto sa veľmi neodporúča pozerať dva diely za sebou. Hrozí, že sa môžete ľahko svetom technologických možností predávkovať a spánok nebudete mať príliš pokojný.
Názov Black Mirror ťaží z myšlienky, že čiernym zrkadlom je displej vášho smartfónu alebo laptopu. Vďaka podsvieteniu displeja si používateľ neuvedomuje, že vlastne neustále pozerá sám na seba. Až keď sa obrazovka vypne, na pár stotín sekúnd zazrie svoju tvár – ráno po ťažkej noci, cez deň v preplnenom autobuse, večer zhrbený na gauči.
Seriál je akási technologická dystopia, ktorá vyrába realistický horor z vedeckého pokroku a digitálneho sveta, v ktorom už žijeme. Seriál by sa mohol ľahko zaradiť do sci-fi žánru, lenže v skutočnosti je realistickým varovaním ľudstva, ktoré sledujete s nepríjemným mrazením na chrbte.
Keď ste fičali na drogách, marihuana je už slabá
Black Mirror „extrapoloval“ témy technologicko-spoločenských štruktúr a navrhol paralelný svet, v ktorom dokazuje, ako ľahko sa
Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň
- Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
- Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
- Menej reklamy na TREND.sk
Máte už predplatné?