Pôvodným držiteľom licencie na vysielanie Senzi bola Mac TV, ktorej patria aj ďalšie licencie na vysielanie staníc Joj Group. Joj sa však po predaji polovičného podielu v hudobnom kanáli licencie zbavila.

Rada pre vysielanie a retransmisiu na základe žiadosti Mac TV odňala licenciu na vysielanie stanice Senzi k 31. decembru 2016. 

„V tejto chvíli žiaden subjekt na Slovensku nemá licenciu na vysielanie programovej služby s týmto názvom, Rada neeviduje ani žiadosť o licenciu na vysielanie programovej služby s týmto názvom,“ uviedla pre Mediálne.sk hovorkyňa regulátora Lucia Jelčová s tým, že rada v tejto súvislosti vykoná kontrolný monitoring a bude skúmať možné vysielanie bez udelenej licencie. 

Opravené 12:57: Senzi však podľa zástupcu spoločnosti M. Děkanovského licenciu už má, a tak slovenského regulátora žiadať nemusí. Oprávnenie získala v zahraničí - prostredníctvom spoločnosti McBoxs v Srbsku. Rovnaká firma má aj licenciu na vysielanie hudobnej stanice Music Box. 

Mediálne.sk sa na to, s akou licenciou Senzi vysiela, pýtalo už skôr zástupcov televízie, no odpoveď doručená nebola. Ozval sa až riaditeľ televízie Norbert Mészároš po publikovaní tohto článku, ktorý pôvodne naznačoval, že Senzi môže vysielať bez licencie. Informáciu o licenciu v Srbsku pôvodne nedala televízia Mediálne.sk z dôvodu údajeného neobjektívneho informovania o hudobnej stanici. 

Samotná spoločnosť Senzi, a. s., naďalej nie je vysielateľom, ale len dodávateľom obsahu pre McBoxs.

M. Děkanovský je spolumajiteľom spoločnosti CreaTV, ktorá prevádzkuje stanicu Music Box. Jej obsah v minulosti preberal aj Šlágr TV, aktuálne už mediálny manažér spolupracuje so Senzi.

Na východe Slovenska do spoločnosti CreaTV vstúpila v roku 2015 skupina Kratky Global, ktorá v nej prevzala väčšinový podiel. Pod CreaTV spadala okrem Music Boxu aj regionálna TV Naša, ktorú nový investor transformoval na TV Košice:dnes. Súčasťou skupiny Kratky Global sú aj denník Košice:dnes a Rádio Kiss. 

Okrem M. Děkanovského pribudli ako noví členovia dozornej rady akciovky Senzi vlani v novembri aj Alexandra Ferančíková a riaditeľ televízie N. Mészároš. Novou predsedníčkou predstavenstva sa stala Andrea Puškarevová, ktorá nahradila Petra Núñeza. Núñezova firma Nunez NFE je podľa obchodného registra naďalej jediným vlastníkom akciovky Senzi.