Sedláková oficiálne sľubuje na jeseň denný seriál

Slovenksá televízia definitívne chce na jeseň pôvodný denný seriál. Uvádza sa to v programovom koncepte STV na aktuálny rok.

Ak STV spustí v septembri denný seriál, spomedzi slovenských TV kanálov bude už tretí v poradí. Na september svoj veľký projekt plánuje spustiť vo vlastnej réžii aj Markíza. Ak STV skutočne začne seriál vysielať, spoločne s Panelákom televízie Joj tak bude vznikať minimálne pätnásť epizód pôvodných seriálov týždenne. Každá z televízií chce navyše aj hodinové týždenné seriály. K tomu všetkému Markíza plánuje pestovať aj slot pre pôvodný sitcom a dvakrát týždenne sa vysiela Ordinácia v ružovej záhrade. Joj produkuje aj komediálny seriál Mafstory.

 

Programový koncept STV na rok 2008

Sedláková oficiálne sľubuje na jeseň denný seriál

• Denný seriál

• Týždenný hodinový seriál

• Koprodukčný seriál s ČT

• Televízna rozprávka

• Denná cooking show

• Niekoľko záujmových magazínov

• Niekoľko formátov pre deti a mládež

• Niekoľko dokumentárnych cyklov

• Záznamy z divadelných predstavení

• Vstupy do pôvodných filmových produkcií

• Obmedzenie nákupu akvizícií

 

Dennému seriálu sa bude venovať Rada STV ako samostatnému bodu na svojom ďalšom zasadnutí.

Podľa vyjadrení programovej riaditeľky STV Márie Sedlákovej pre agentúru SITA televízia ráta v ďalšej sezóne aj s financovaním 13-dielneho pôvodného seriálu, niekoľkých koprodukčných seriálov a jednou televíznou rozprávkou. "Sú to programové dominanty STV na ďalšiu sezónu," povedala Sedláková.

Pôvodný seriál je zrejme avizovaný titul Kriminálka Staré mesto, projekt producenta Patrika Pašša a jeho spoločnosti Trigon Production. Tá má s STV od nástupu aktuálneho programového manažmentu dobré vzťahy, získala už týždenný magazín Postav dom, zasaď strom, v rokovaní sú licenčné projekty Českej televízie Gén a Poker.

Podľa informácií Mediálne.sk získa STV seriál Kriminálka Staré mesto od Trigonu s prisľúbenou účasťou Milana Lasicu a Zuzany Fialovej ako hlavných predstaviteľov len vtedy, ak si zároveň od firmy objedná aj dodávku dennej cooking-show. O titul mala záujem aj TV Markíza, ktorá sa pokúsila zaregistrovať si značku Kriminálka Staré mesto. Koprodukčne mala do projektu vstúpiť aj Česká televízia.

 

Seriály slovenských televízií v roku 2008

Už vysielané spolu s ohlásenými alebo plánovanými projektmi.1. Ordinácia v ružovej záhrade (Markíza, vysiela sa)

2. Mesto tieňov (Markíza a DNA Production, nakrúca sa, nepotvrdené nasadenie na marec)

3. Denný seriál (Markíza, prípravy, nasadenie v septembri)

4. Panelák (Joj a Továreň 5/7/11)

5. Prvé oddelenie (TV Joj a Prima, vysielanie blokované pre súdne sporty)

6. Mafstory (Joj, vysiela sa)

7. Lapači duší alebo Rómeovia a Júlie (STV a ČT, vstup do koprodukcie sa zvažuje)

8. Denný seriál (STV, ohlásený programovou riaditeľkou na rok 2008)

9. Priateľky (Markíza)

Seriály ponúkané produkčnými spoločnosťami


1. Kriminálka Staré mesto (Trigon, vstup do koprodukcie zvažuje STV)

2. Sestričky (neuzatvorené rokovania s Joj a Markízou)

3. Penzión Čierny Peter (Maya)

4. Seriál od Táne Keleovej-Vasilkovej (Maya)

5. Sitcom Obecný úrad (Peter Marcin pre Markízu)

6. Seriál Rodinka (Peter Marcin pre Markízu)

 

 

Spustenie koprodukčných projektov na seriáloch s Českou televíziou má Sedláková podmienené podľa SITA získaním dotácie. Ide zrejme predovšetkým o 26-dielny titul Lapači duší alebo Rómeovia a Júlie. Minulý rok mala Sedláková ambíciu vložiť 60 miliónov do projektu spoločnosti Plus Production Bambuľka na cestách.

Sedláková chce obnoviť programové sloty "všetkých programov pre deti predškolského a školského veku tak, aby deti i mládež mali na STV žánrovo pestrú ponuku". Už avizované sú prehľadnejšie podmienky na vstupy STV do dokumentárnej tvorby a niekoľko dokumentárnych cyklov.

Do vysielania by sa mali podľa programového konceptu vrátiť záznamy z divadelnej tvorby a pribudnúť strihové programy zostavené z archívov STV. Ako Sedláková povedala pre SITA, televízia chce postupne začať vstupovať do koprodukčných projektov na podporu hranej filmovej tvorby.

Rade STV predložila tento týždeň programová riaditeľka STV Mária Sedláková dopracovaný programový koncept na tento rok so sklzom. Rada ho totiž na novembrovom zasadnutí zamietla. Napriek úpravám rada opäť koncept neprijala. Chýbali jej viaceré údaje, ako napríklad mená ľudí, ktorí materiál vypracovali, očakávaná sledovanosť pripravovaných projektov, mená koprodukčných partnerov, špecifikácie, či ide o program vo verejnom záujme, alebo nezávislú európsku produkciu. Predseda rady Bohumír Bobocký opakovane od vedenia STV žiadal plnenie zákonných objemov programov odvysielaných vo verejnom záujme. Viac informácií o prerokúvaní programového konceptu.