Stranu SDKÚ-DS nahnevalo utorkové druhé vydanie novej relácie STV Zoči-voči. Až tak, že sa rozhodla len pár hodín po odvysielaní podať na Rade pre vysielanie a retransmisiu sťažnosť. Strane sa nepáčilo obsadenie diskusie a ponúknutý priestor na vyjadrenie jednotlivým politikom ku kauze Gorila.
Témou štvrtkového vydania Zoči-voči s moderátorkou Annou Vargovou bola kauza Gorila. Do relácie boli pozvaní ako hlavní diskutéri bývalí spolustraníci - súčasný minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) a bývalý minister vnútra za KDH Vladimír Palko, ktorý kandiduje do volieb na kandidátke strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Okrem nich STV pozvala aj bývalého ministra vnútra (SDKÚ) Martina Pada, ktorý bol ministrom vnútra v čase udalostí, ktoré opisuje spis Gorila. Jemu sa ušlo miesto v hľadisku.
Ku kauze tak diskutovali prevažne len dnešný minister a Vladimír Palko, za ktorého sa podľa jeho slov kauza Gorila neriešila, pretože prvá informácia o tejto akcii prišla z SIS na ministerstvo vnútra až v čase, keď on už ministrom nebol. O kauze sa dozvedel ako minister až Pado. Podľa SDKÚ moderátorka oslovila Pada len s dvoma "aktuálnymi" otázkami. "Urobila tak napriek tomu, že ako súčasný poslanec NR SR a poradca predsedníčky vlády SR bol k téme určite kompetentnejším človekom, ako ďalší hosť, ktorý diskutoval s Danielom Lipšicom," píše vo svojom vyhlásení SDKÚ-DS.
SDKÚ-DS považuje toto správanie zo strany verejnoprávnej televízie za vysoko neprofesionálne. "Martin Pado navyše cestoval kvôli pozvaniu do tejto relácie z kampaňových aktivít v Michalovciach. Cestoval takmer 500 kilometrov len preto, aby si posedel v hľadisku a odpovedal na dve otázky."
SDKÚ žiada riaditeľku RTVS Miloslavu Zemkovú, aby v čase pred parlamentnými voľbami zabezpečila v diskusných reláciách rovnaký priestor pre všetky zúčastnené politické strany a aby si v diskusných reláciách RTVS plnila jednu zo základných povinností vysielateľa - zabezpečiť všestrannosť informácií a názorovú pluralitu v rámci vysielanej programovej služby.
Sťažnosti na nevyváženosť relácií sa už tradične objavujú v predvolebnom období. Výhrady zverejnila niekoľkokrát v poslednom období aj SNS, ktorá si myslí, že má vo vysielaní STV a SRo malý priestor.
Aktualizácia: „RTVS nebude komentovať predvolebné vyhlásenia žiadnej politickej strany vo vzťahu k nezávislej dramaturgii svojich programov,“ reagoval pre Mediálne.sk hovorca RTVS.