Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom stredajšom zasadnutí uložila vysielateľom dve pokuty. Udelila tiež dve sankcie v podobe upozornenia na porušenie zákona. TASR o tom za radu informoval Ľuboš Kukliš.

Pokutu vo výške 663 eur dostal vysielateľ Mac TV (TV JOJ) za porušenie zákona v prípade niektorých častí programu Súdna sieň.

Tie označil vysielateľ za nevhodné pre maloletých divákov do 12 rokov, a to napriek tomu, že program obsahoval expresívne a obscénne vyjadrovanie. Podľa RVR mal byť program označený ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov.

Pokutu vo výške 497 eur dostal vysielateľ Europa 2 za porušenie zákona pri programe SketchBros na Europe 2 i v relácii Ranná show Wakeup!.

Program obsahoval vulgárne a obscénne vyjadrovanie, pričom programy kvalifikované ako nevhodné pre maloletých do 15 rokov mali byť odvysielané až po 20.00 h.

RVR zároveň začala päť správnych konaní, udelila tri licencie, odňala jednu frekvenciu a zmenila dve licencie.

V nedeľu 12. septembra 2021 pricestoval na oficiálnu návštevu Slovenska pápež František. Počas návštevy, ktorá potrvá do 15. septembra Svätý Otec zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca. Návšteva, ktorej mottom je “ S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom” je prvou cestou pápeža Františka na Slovensko. Na snímke pápež František na
Neprehliadnite

RTVS zažíva jedno z najnáročnejších vysielaní desaťročia, priame prianosy z návštevy Františka