„Bol som vypovedať na základe predvolania vyšetrovateľa. Opätovne som potvrdil skutočnosti, ktoré som už uviedol pri predchádzajúcej výpovedi z 9. októbra,“ povedal J. Kováčik pre TASR.

Podľa medializovaných informácií mal vtedy okrem iného uviesť, že obvinenému P. Ruskovi na jeho žiadosť sprostredkoval kontakt na Mikuláša Černáka. Urobiť tak mal prostredníctvom ďalšieho obvineného v tejto veci Miloša Kaštana, ktorého mal poznať ešte zo školy v Banskej Bystrici.

Ďalším svedkom, ktorý v utorok v prípade vypovedal, bol bývalý šofér Pavla Ruska, ktorý pre neho pracoval v rokoch 1997 až 1999.

Uviedol, že P. Ruska doviezol na stretnutie v sídle firmy M. Černáka v Banskej Bystrici, na stretnutí však osobne prítomný nebol. „Ja som sa s ním (M. Černák, pozn. red.) nikdy osobne nestretol, poznal som len to meno,“ povedal pre médiá pri odchode z budovy Prezídia Policajného zboru.

O tom, že sa mal v Banskej Bystrici P. Rusko stretnúť práve s M. Černákom, sa podľa jeho slov dozvedel až dodatočne.

Podľa televízie Markíza na polícii vypovedala aj Anna Mojžišová (predtým Nagyová), niekdajšia šéfka sekretariátu Vladimíra Mečiara. Pred kriminalistami mala uviesť, že si na žiadnu objednávku vraždy nespomína.

Bývalý minister hospodárstva P. Rusko je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.Okrem iných ho má usvedčovať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia M. Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem P. Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a práve M. Černák. Polícia v prípade skúma aj Ruskovu verziu, že si naopak S. Volzová mala objednať jeho vraždu. Obaja v minulosti vlastnili televíziu Markíza.