V piatok má byť vypočutá len svedkyňa a poškodená S. Volzová, ktorej vypočutie navrhol prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Michal Šúrek i obhajoba. TASR to vo štvrtok potvrdil obhajca Marek Para.

„Môj mandant Pavol R. sa určite zúčastní osobne. Som presvedčený o nevine klienta a verím, že aj zajtrajší výsluch prispeje k objasneniu skutkového stavu, keďže v prípravnom konaní mi nezákonne vyšetrovateľom bolo zakázané klásť svedkyni niektoré podstatné otázky,“ povedal M. Para.

Proces sa v piatok, podobne ako naposledy v máji, uskutoční za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) v Bratislave.

Na pojednávanie sa akreditoval maximálny možný počet zástupcov médií, ktorých je možné vpustiť do pojednávacej sály a to 40.

Predseda senátu OS BA II Pavol Juhás nepovolil zhotovovať z priebehu procesu zvukový prenos, ale len zvukový záznam. Uviedol to pre TASR vo štvrtok hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

V prípade okrem P. Ruska figurujú ako spoluobžalovaní silné postavy slovenského podsvetia – na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel, banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

Pokiaľ Kýbel účasť na príprave vraždy rovnako ako P. Rusko popiera, tak M. Černák a M. Kaštan sa k činu priznali na prvom pojednávaní 23. mája.

Polícia začala prípad riešiť na základe výpovede M. Černáka. Práve on mal vypovedať, že si Pavol R. v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu S. Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských.