Moskovský súd nariadil novinárke Marine Ovsiannikovovej, ktorá odsúdila ruskú vojenskú inváziu na Ukrajine, aby zaplatila ďalšiu pokutu za diskreditáciu ruskej armády. 

Už dvakrát ju zadržali

Moskovský súd jej najnovšie nariadil zaplatiť pokutu vo výške 40 000 rubľov (takmer 700 eur).  Ovsiannikovová sa stala známou po tom, čo v marci v živom vysielaní ruskej štátnej televízie protestovala proti ruskému vpádu na Ukrajinu. Po tomto incidente bola nakrátko zadržaná a následne prepustená s pokutou.

Ovsiannikovová strávila po prepustení nejaký čas v zahraničí, kde krátko pracovala aj pre nemecký denník Die Welt. Začiatkom júla však oznámila, že sa vracia do Ruska, aby vyriešila spor o opatrovníctvo svojich detí. Túto matku dvoch detí ruské úrady nakrátko zadržali aj v júli, pripomína AFP.

V budúcnosti môže čeliť trestnému stíhaniu

Iný súd minulý týždeň 44-ročnej novinárke nariadil, aby za diskreditáciu ruskej armády zaplatila pokutu vo výške 50 000 rubľov  (okolo 800 eur).

Jej právnik Dmitrij Zachvatov v pondelok uviedol, že najnovšiu pokutu dostala za príspevok na Facebooku a nevylúčil, že by v budúcnosti mohla čeliť aj trestnému stíhaniu.

Ovsiannikovová, ktorá pre ruskú televíziu pracovala 19 rokov, v súčasnosti nemá stále zamestnanie a spolupracuje ako novinárka na voľnej nohe so zahraničnými médiami.

Ďalšie dôležité správy

PK 24 Buenos Aires - Plagáty s odtlačkami dlane symbolizujú obete ruskej invázie na Ukrajine počas protestu proti vojne na Ukrajine neďaleko ruskej ambasády v Buenos Aires v utorok 1. marca 2022. FOTO TASR/AP

Leaflets with red handprints representing victims of the Russian invasion of Ukraine are posted on a fence near the Russian embassy during a protest against the invasion of Ukraine, in Buenos Aires, Argentina. Tuesday, March 1, 2022. (AP Photo/Natacha Pisarenko)
Neprehliadnite

Vysielanie hlavných správ na ruskej štátnej televízii narušila žena s protivojnovým plagátom