Film sa začal vyrábať v minulom roku, celkový rozpočet je takmer 96-tisíc eur. RTVS prispela z toho sumou 30-tisíc vrátane dane. Snímku jej má producent podľa zmluvy odovzdať najneskôr do 30. septembra tohto roka.

Projekt pôvodne vznikal ako detský film, spolupracovala na ňom katolícka škola v bratislavskej Karlovej Vsi. Do výroby snímky sa mohli zapojiť aj deti.

„S pánom riaditeľom sme sa dohodli, že deckám urobíme niečo ako filmový alebo televízny seriál, z ktorého napokon vyrástol tento animovaný projekt kombinovaný s točenými sekvenciami,“ povedal vlani producent P. Núñez pre Čas.sk.

Snímka využíva 35 hotových animovaných sekvencií z talianskeho filmu s rovnakou tematikou, ktorý produkovala spoločnosť Mondo TV. Práve na ne si zabezpečila Nunez NFE.

Výsledné slovenské dielo má dĺžku okolo 83 minút, režíroval ho Martin Kandra, ktorý napísal aj scenár. Hudbu mal na starosti Marián Čurko.

Vo filme o Jánovi Pavlovi II., vlastným menom Karolovi Wojtylovi, o ktorom už po svete vzniklo niekoľko dokumentov, si dve hlavné postavy zahrali František Kovár a Zuzana Mauréry.