RTVS sa na jedno z najnáročnejších vysielaní za ostatných desať rokov poctivo pripravila. Na výnimočnú udalosť akou je návšteva pápeža Františka je zvedavý celý svet. Unikátne zábery prináša 9 prenosových a 15 satelitných vozov a 140 kamier. RTVS ako oficiálny vysielateľ naživo vysiela aj do zahraničia, signál preberá Európska vysielacia únia, píše portál rtvs.sk. 

„Oslovila nás Konferencia biskupov Slovenska, ktorá zabezpečuje signál pre celý svet. My ho vyrobíme a v našej réžii je aj komunikácia s Európskou vysielacou úniou. Signál budú preberať všetky verejnoprávne a aj niektoré súkromné televízie v zahraničí,“ priblížil šéf výrobného štábu Radoslav Gažo.

Návšteva pápeža je pre RTVS jedným z logisticky najzložitejších projektov posledných desať rokov z dôvodu, že prenosové vozy sa musia presúvať, a to si vyžaduje detailné plánovanie.

V čase vysielania či presunu áut prebieha príprava miesta na priame prenosy už niekoľko dní v predstihu. Vysiela sa aj zo štúdia v Mlynskej doline.

EBE 41 Vatikán - Na snímke uprostred pápež František prednáša posolstvo počas pravidelnej generálnej audiencie v Aule Pavla VI. vo Vatikáne 18. augusta 2021. Pápež František sa v stredu zapojil do vakcinačnej kampane s cieľom presvedčiť ľudí, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu.
Neprehliadnite

Zverejnili podmienky a pravidlá návštevy pápeža na Slovensku

Celý jeho program spravodajsky a publicisticky mapuje Jednotka, Dvojka aj Trojka. Tématické vysielanie prebieha aj v Rádiu Slovensko či Rádiu Regina.