Podľa programového plánu pôjde nová relácie prvý raz v utorok 29. apríla o 21:50 na Dvojke. Objavovať sa v slote bude zrejme pravidelne – figuruje aj v májovej štruktúre, hoci pre hokejový šampionát nie zakaždým.

Diskusia nesie názov Večera s Havranom, v programe má vyhradených 90 minút. Podľa V. Miku sa budú v relácii riešiť fenomény doby a aktuálne témy. Podtitul prvého vydania je Sú konšpirácie nebezpečné?.

M. Havran moderuje diskusnú reláciu aj na Slovenskom rozhlase na rádiu Devín, kde sa s hosťami zhovára vo Večeri na tému.

Sám prevádzkuje web Jetotak.sk, na rozdiel od Štefana Hríba, ktorý má na RTVS takisto vlastnú diskusnú reláciu, je známy skôr ľavicovými postojmi. Účinkoval aj v kontroverznej reklame internetového kníhkupectva Gorila.sk a zviditeľnil sa tiež ako spoluautor knižnej predlohy a scenára k filmu Kandidát.

Generálny riaditeľ telerozhlasu novinku predstavil v odpovedi divákovi, ktorému vo vysielaní RTVS chýba objektívna diskusná relácia, pričom Večer pod lampou so Š. Hríbom z tejto charakteristiky vyňal.

V. Mika sa k miere objektívnosti Hríbovho formátu nevyjadril, doplnil, že pripravujú niekoľko nových diskusných formátov.

Večer pod lampou vysiela RTVS rovnako na Dvojke, dlhodobo vo štvrtok o 21:50 v dvojhodinovom slote. S vydavateľstvom W Press, ktoré vydáva aj časopis .týždeň, kde je Š. Hríb šéfredaktorom, predĺžil RTVS zmluvu na výrobu diskusnej relácie naposledy v marci tohto roka, keď si zazmluvnil 14 vydaní.

Verejnoprávna televízia v minulosti už vytvorila alternatívu k Hríbovej diskusii, ktorá - podľa podaní na Radu pre vysielanie a retransmisiu - občas leží niektorým divákom pre zloženie hostí v žalúdku. V roku 2008, počas riaditeľa Radima Hrehu, vznikol formát Večer na tému, ktorý nahradil Lampu. 

Hríbova diskusia išla na vynútenú prestávku po tom, čo Š. Hríb na protest proti R. Hrehovi predčasne ukončil diskusiu. Večer na tému s viacerými moderátormi mala byť „objektívnejšia“ alternatíva. V programe STV už dlhšie nefiguruje. 

Lampa sa vrátila do verejnoprávnej televízie - po skoku na súkromnú Joj Plus - v roku 2011.