Trinásť nových dielov Tajných životov nakrúcal štáb vlani od mája, režisérsku taktovku mal opäť Ján Sebechlebský, za kamerou stál Tomáš Stanek. Autorkami námetu pôvodného dramatického seriálu sú Biba Bohinská a Naďa Clontz.

Aj v prípade druhej série budú ústredným motívom seriálu osudy zamestnancov azylového domu Druhá šanca a jeho starých i nových klientok, ktoré sa snažia začať nový život bez násilia a utrpenia. Dejovo príbeh nadväzuje plynulo na koniec prvej série, ktorú RTVS vysielala začiatkom roku 2015.

Hlavné úlohy v pokračovaní stvárnili Zuzana Mauréry, Ondrej Daniš, Gabriela Mihalčínová Marcinková, Szidi Tobias, Vladimír Kobielsky a Vladimír Jedľovský.

Novými tvárami medzi hlavnými predstaviteľmi budú Zuzana Kanócz, Ady Hajdu, Dana Pribulllová a Gloria Novotná. V hereckej zostave druhej série pribudli aj ďalšie známe mená ako Judit Bárdos, Emil Horváth ml. či Marcel Ochránek.

V azylovom dome pribudnú v pokračovaní seriálu nové postavy – Karin s dcérou Rebekou (a manželom Milošom), Anička s dcérou Natáliou (a manželom Igorom) a mladá Svetlana s dvomi deťmi. Mamičky stvárnia práve Z. Kanócz, D. Pribullová a J. Bárdos.

Do deja zasiahnu aj ďalšie nové či epizódne postavy, medzi nimi starý farár, mladý kaplán, Svetlanin priateľ Heňo, Alexova nová právnička Tamara či lekár, ktorý dvorí Linde.

Štáb opäť nakrúcal v reálnych exteriéroch, najmä v Malinove neďaleko Bratislavy, kde sa miestny kaštieľ opäť premenil na seriálový azylový dom. Novými lokáciami boli aj dedina, z ktorej pochádza Anna, ubytovňa, lekáreň, obydlia nových postáv či stredná umelecká škola.

Ako RTVS avizovala, druhá séria Tajných životov bude záverečnou. Vzniknúť pôvodne nemala ani tá, seriál bol napísaný ako uzavretý príbeh a RTVS mala v pláne nové projekty. Po diváckom úspechu však padlo rozhodnutie využiť potenciál deja. Seriál sa tak dočká dvoch sérií podobne ako Kolonáda.

„Som rád, že vznikla druhá séria Tajných životov. Nielen preto, že sme túto možnosť z hľadiska potenciálu ponúkaných námetov vyhodnotili ako najlepšiu, ale predovšetkým preto, že sme nepodliezli kvalitatívnu úroveň tej prvej,“ hovorí dramaturg Roman Brat.

„Dá sa povedať, že sme dej dostali trochu do iného svetla, trochu sme ho zdynamizovali, väčšmi zdramatizovali a okrem osudov klientok azylového domu sme divákom prichystali témy, ktoré v našich zemepisných šírkach fungujú ako neprebádané a ešte vždy tabuizované. Verím, že zaujmú a poslúžia ako podnet na úvahu,“ dodal R. Brat.

RTVS bude Tajné životy vysielať v tradičnom „seriálovom“ slote v nedeľnom prime-time. V prvý februárový víkend nasadí dva diely za sebou – so začiatkom o 20:25 na Jednotke.

Prvá séria spred dvoch rokoch vysielaná od januára do marca mala priemernú sledovanosť 464-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke 12+ pri trhovom podiele 19,6 percenta. V komerčnej cieľovke 12 - 54 bol ratingový priemer odvysielaných častí 162-tisíc divákov, priemerný share bol na úrovni 11,7 percenta.