RTVS nasadzuje do vysielania polminútovú upútavku na prvý diel, v ktorom sa štáb vybral do Ivanky pri Dunaji. Nový formát sa v premiérach udomácni v utorkovom slote o 21:30.

Režisérom Slovensko chutí je Rado Štefanov, ktorý pre RTVS vyrába aj reláciu Milujem Slovensko. Pod palcom mal tiež letný formát Naj dedinka Slovenska.


Pôvodná správa 23. 1.: Moderátori novinky Slovensko chutí sú známi

Tvárami nového prime-timeového formátu Slovensko chutí budú mediálne dosiaľ menej ostrieľaní Silvia Pilková a Michal Šiška. Prvá z nich je známa ako autorka kníh tradičných receptov, druhý je šéfkuchárom pezinskej reštaurácie Ebrietas.

Novinku Slovensko chutí uvedie RTVS prvý raz na Jednotke v utorok 10. februára o 21:30, teda v slote po zábavnej šou Nikto nie je dokonalý.

Podľa anotácie bude Slovensko chutí polhodinová relácia, v ktorej sa tradičné recepty rôznych regiónov Slovenska budú premieňať do ľahšej, modernejšej podoby, aby sa tak dostali aj na stoly reštaurácií, respektíve divákov.

Do regiónov vycestuje spomínaná moderátorská dvojica. S. Pilková viedla v minulosti dve reštaurácie hotela Carlton, verejnosti je známa aj ako autorka kníh Dunajské recepty a Poklady slovenskej kuchyne.

RTVS už promuje novinku Slovensko chutí, režisérom je Štefanov

Zdroj: RTVS

M. Šiška pracoval v kuchyni michelinovskej reštaurácie Simpsons v Birminghame, ale aj v reštaurácii Jamie´s Italian patriacej známemu šéfkuchárovi Jamiemu Oliverovi. Neskôr bol zástupcom šéfkuchára v reštaurácii Fou Zoo, v súčasnosti je šéfkuchárom vo svojej reštaurácii Ebrietas v Pezinku.

V každej časti Slovensko chutí sa dvojica vyberie do domácnosti, v ktorej člen rodiny pripraví tradičné jedlo. V druhej časti sa Michal vyberie do niektorej reštaurácie v okolí, aby zistil, či tradičné jedlo nenájde miesto na jej jedálnom lístku – v ľahšej, modernizovanej podobe.

V kuchyni sa ku kuchárovi pripája aj Silvia, ktorá medzitým nakúpila potrebné suroviny. Obaja miestnemu kuchárovi predvedú svoju verziu tradičného receptu.

RTVS už promuje novinku Slovensko chutí, režisérom je Štefanov

Zdroj: RTVS

„Jedlo spolu ochutnávajú, nakoniec ho vyskúšajú aj hostia v reštaurácii, prípadne sa dostaví aj gazdinka, ktorá varila pôvodný recept,“ avizuje v charakteristike formátu televízia.

Popri varení sa má relácia zamerať aj na príbehy ľudí z každého kúta Slovenska a atmosféru v domácnostiach, ktoré moderátori navštívia.

RTVS počíta s novinkou v týždennej periodicite. Reprízy bude vysielať v sobotu o 18:05 takisto na prvom kanáli.