Kinopremiéru by mala mať snímka v období od marca do mája 2016. RTVS dostane hotové dielo do konca septembra toho istého roku.

Celkový rozpočet filmu je 1,495 milióna eur, finančný vklad RTVS predstavuje 200-tisíc eur vrátane dane. Ďalších 50-tisíc je vecný vklad zo strany televízie, teda potrebné rekvizity, kostýmy či poskytnutie ruchového štúdia.

Film podporil aj Audiovizuálny fond, podľa výpisu z registra žiadostí sumou 354-tisíc eur. Producentom je spoločnosť Trigon Production, za ktorou stojí Patrik Pašš. Firma bývalého predsedu Audiovizuálneho fondu pre RTVS dodáva aj cyklický magazín Postav dom, zasaď strom.

Naposledy RTVS podporila z produkcie Trigonu aj snímku Krok do tmy, takisto sumou 200-tisíc eur. Spoločnosť pre verejnoprávnu televíziu aktuálne chystá aj nový dokumentárny seriál Zlatá lýra, ktorý bude mapovať históriu medzinárodného hudobného festivalu Bratislavská lýra.

RTVS prispela vlani 50-tisíc eurami aj na dokudrámu Baluďanský o prvom rektorovi Sankt-Peterburgskej univerzity. V spolupráci s Trigon Production vzniká aj 13-dielny seriál Inšpektor v hlavnej úlohe s Jurajom Kukurom a v minulosti napríklad Kriminálka Staré mesto. 

Pokiaľ ide o film Agáva, do ktorého RTVS aktuálne vstúpila, ide o režisérsky debut scenáristu Ondreja Šulaja. Hlavné úlohy v príbehu stvárnia Milan Lasica, Milan Kňažko, Katarína Šafaříková, Marek Geišberg, Atilla Mokos a Diana Mórová.

Dej 90-minútovej drámy vychádza zo základných motívov druhej kapitoly Ballekovho románu Agáty. Vracia sa do povojnového obdobia, leta roku 1947.

„Široká freska prepletených príbehov nespočetných postáv sa zúžila do zovretého komorného príbehu štyroch hlavných hrdinov – starého doktora Vargu, staviteľa Hampla, jeho mladej ženy Nade a rovnako mladého učiteľa Daniela Orešanského,“ píše Trigon Production o filme.