„Vzhľadom na skutočnosť, že nákaza koronavírusom sa potvrdila aj u zamestnankyne Slovenského národného divadla, RTVS oddnes pozastavila výrobu dabingu ako aj nahrávanie rozhlasových hier,“ uvádza RTVS v tlačovej správe.

Verejnoprávna televízia zároveň ruší plánovaný priamy prenos tretej série Zem spieva, ktorý mal ísť na Jednotke v sobotu 14. marca.

„Keďže súťažiaci vystupujú pred vyše 500 členným publikom, RTVS zrušila sobotný prenos. Živé vysielanie druhého semifinálového kola je predbežne naplánované na ďalší víkend 21. marca,“ informuje telerozhlas.

„Posunutie priameho prenosu na iný termín zažívam prvýkrát vo svojej kariére, ale absolútne chápem tento krok zo strany vysielateľa. Ochrana zdravia a života je prioritou, o ktorej v tomto prípade nemožno diskutovať,“ poznamenal režisér a producent folklórnej šou Peter Núňez.

Rovnako sa neuskutoční 7. koncert aktuálnej sezóny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Ten bol naplánovaný na piatok 13. marca o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

„Koncert sa uskutoční v náhradnom termíne 22. mája, zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti,“ uviedol manažér umeleckých telies RTVS Richard Bednár.

RTVS musela zrušiť aj tohtotýždňové nakrúcanie zábavno-súťažnej relácie pre deti základných škôl Daj si čas.

V rámci interných preventívnych opatrení RTVS posilní už vykonávanú dezinfekciu o dezinfekciu vnútorných priestorov biocídnou látkou v televízii v Mlynskej doline, v rozhlase na Mýtnej ulici v Bratislave, ako aj v regionálnych štúdiách v Banskej Bystrici a Košiciach.