V magazíne o prírode Halali si RTVS podľa Rady neustrážila všestrannosť informácií a názorová pluralitu. Sporná má byť príspevok s názvom Sedemdesiatka tatranská.

RVR tvrdí, že tu „nebola sprostredkovaná téma ochrany a revitalizácie lesov a lesných porastov postihnutých kalamitami na území SR v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti aj z pohľadu zástancov koncepcie bezzásahovosti“.

Na porušenie zákona dostala upozornenie aj televízia Joj. Koncom minulého roka odvysielala na menšej stanici Wau sponzorský odkaz spoločnosti Gas Familia, ktorá vyrába liehoviny.

Podľa regulátora došlo k porušeniu povinnosti, aby osoba, ktorej hlavnou činnosťou je výroba alkoholických nápojov nebola sponzorom programu alebo programovej služby vysielanej v časovom rozhraní 6:00 až 22:00. Na Wau sa tento odkaz objavil približne v čase 21:55.

Ako informovala RVR, rovnaká sankcia bola uložená aj regionálnej Televízii Poprad. Tá mala porušiť zákon o digitálnom vysielaní, ku ktorému došlo tým, že neoznámila Rade zmenu údajov uvedených v žiadosti o udelenie licencie na digitálne vysielanie – zmena štatutárneho zástupcu – do 15 dní od vzniku zmeny.

Z Digi Sport 4 je Premier Sport

Rada na zasadnutí odobrala licenciu na vysielanie televíznej programovej služby video bar spoločnosti Phonotex. Legislatíva vysielateľovi zakazuje prevod väčšinového podielu vo firme, ktorej patrí vysielacia licencia či hlasovacích práv vysielateľa s licenciou bez súhlasu Rady.

Phonotex tak podľa regulátora urobil. Podľa zákona musí držiteľ licencie Radu písomne požiadať o takýto súhlas, ak sa prevod podielu deje v rozsahu prevyšujúcom 55 percent celkovej hodnoty základného imania a hlasovacích práv.

Licenciu celoplošné digitálne vysielanie televíznej

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa