rtvs_logo_oficialne
rtvs_logo_oficialne

Programová štruktúra verejnoprávnej Jednotky sa od nedele rozšíri o ďalší nový formát. Kontroverzne financovaný lifestylový magazín Štýlovo nahradí novinka s názvom Hurá do záhrady. Má ísť o publicistickú reláciu o záhrade a všetkom, čo s ňou súvisí.

"Hurá do záhrady vám poradí so starostlivosťou o záhradu, predstaví inšpirácie a realizácie záhradnej architektúry, prináša praktické rady, inšpirujúce pre záhradkárov z celého Slovenska," informoval v tlačovej správe Rozhlas a televízia Slovenska. "Témami relácie Hurá do záhrady sú klasické úžitkové záhrady, ako i záhrady plniace okrasnú a oddychovú funkciu," dodáva RTVS.

Nový formát sprevádza okrem klasického self-proma aj bilbordová kampaň v outdoore. Nejde však o aktivitu RTVS, zabezpečili si ju samotní tvorcovia, ktorí magazín verejnoprávnej televízii dodávajú na kľúč. Ako mediálnych partnerov získali spoločnosti Ispa, JCDecaux a Zoznam. Partnermi programu sú firma Agro CS Slovakia, automobilka Citroën a špecializovaný mesačník Záhradkár vydavateľstva Spoločnosť 7 Plus.

RTVS v nedeľu spúšťa nový magazín Hurá do záhrady

Zdroj: Mediálne.sk

Moderátorom magazínu bude expert na záhradníctvo a záhradný dizajn Martin Čurda, ktorý pracuje aj ako odborný redaktor mesačníka Záhradkár. Sprevádzať ho bude jeho profesionálny "green team".

Projekt Hurá do záhrady prijal RTVS 15. augusta 2011 od externej spoločnosti Awis, ktorej konateľmi a spoločníkmi sú Martin Čurda a František Laššák. Podľa oficiálneho webu sa venuje profesionálnym záhradkárskym prácam.

RTVS v nedeľu spúšťa nový magazín Hurá do záhrady

Výrobu relácie nebude mať na starosti samotný Awis. Na základe zadania ju bude kompletne po produkčnej, výrobnej i vizuálnej stránke zabezpečovať spoločnosť Farbyka, s ktorou má RTVS uzatvorenú zmluvu na tento projekt. V centrálnom registri zmlúv na internete zatiaľ stále zverejnená nebola. Farbyka už pre STV vyrábala špecializované magazíny ako Zdravíčko, pán doktor a Mama to vie najlepšie.

"Pri relácii Hurá do záhrady očakávame väčší záujem divákov vďaka divácky atraktívnejšiemu obsahu ako v programe Štýlovo," povedal nedávno pre Mediálne.sk programový riaditeľ televíznej organizačnej zložky RTVS Andrej Miklánek. Argumentoval tiež, že podobné formáty sú veľmi obľúbené aj v niektorých susedných krajinách.

RTVS v nedeľu spúšťa nový magazín Hurá do záhrady

Martin Čurda

RTVS v nedeľu spúšťa nový magazín Hurá do záhrady

Narodil sa v roku 1975, študoval na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva, odbor záhradná architektúra.

Od roku 2004 pracuje v redakcii mesačníka Záhradkár ako odborný redaktor. Venuje sa predovšetkým záhradnému dizajnu, skúsenosti čerpá aj na výstavách v Európe i vo svete (Chelsea London, Flormart Padova, Iga Rostock, Tuins Keukenhoff, Hampton Court Gardens, Key Garden London).

Po ukončení štúdií sa okrem revitalizácie verejných parkov, zakladania a údržby súkromných záhrad a oddychových zón podieľal aj na projekte revitalizácie bratislavskej ZOO.

Anotácie

Hurá do záhrady 15. 4. 2012

S príchodom jari pripravíme pôdu na úžitkovej hriadke po zime. Zasadíme cibuľoviny, ktoré zakvitnú v lete a povieme si, ako sa o ne starať. Zmeníme úzku a dlhú príjazdovú cestu na vkusnú predzáhradku. S pomocou odborného hosťa zrežeme ovocné stromy, kým je na to ešte čas a priestor.

Hurá do záhrady 22. 4. 2012

Prebudíme trávnik zo zimného spánku – pokosíme, prerežeme, prevzdušníme, pohnojíme. Je čas ozdobiť balkóny kvetináčmi s muškátmi. Prinavrátime štýl malej predzáhradke klasického vidieckeho domu - tradičné riešenie architektúry, výsadba tradičných rastlín vidieka. S pomocou hosťa si predvedieme preštepovanie ovocných stromov.

Hurá do záhrady 29. 04. 2012

Prebudený trávnik dôkladne pripravíme na sezónu – vyčistíme, dosejeme, povalcujeme a poriadne dohnojíme. Ukážeme si, ako vysadiť živý plot a ako sa oň kompletne starať. Zasadíme ovocný strom, rozoberieme hnojenie a spravíme povýsadbový rez. Ukážeme si postup, ako jednoducho založiť a riešiť extenzívnu záhradku na streche domu. 

Hurá do záhrady 06. 05. 2012

Krok za krokom k vlastnej úrode zeleniny. Vysadíme hortenzie a poradíme, ako ich udržať modro kvitnúce - pestovanie a výživa. Zrenovujeme malé jazierko, prehĺbime a rozšírime plytkú zónu, upravíme jeho bezprostredné okolie. Chránime budúcu úrodu.