RTVS vďaka novej zmluve s UEFA získala Euro 2020, ktoré bude hostiť 13 európskych miest, aj MS v roku 2022 v Katare. Vysielať môže všetky zápasy v priamych prenosoch, záznamy aj zostrihy. Práva sú platné aj pre rozhlas a web.

Súčasťou dealu sú aj práva na kvalifikačné zápasy. V nich má istú účasť aj slovenská reprezentácia, ktorá sa v prípade postupu predstaví aj na záverečných turnajoch.

RTVS zároveň získala zápasy Slovenska v novej súťaži Liga národov 2018 a 2020, ako aj zápasy finálových turnajov (Final Four), ktoré sa budú hrať v júni 2019, respektíve 2021.

Keďže UEFA sa rozhodla scentralizovať vysielacie práva na všetky zápasy národných tímov, RTVS získala práva na odvysielanie všetkých medzištátnych zápasov Slovenska – súťažných (kvalifikácie na ME a MS, Liga národov) a od septembra 2018 aj priateľských duelov na obdobie štyroch sezón do roku 2022, informoval telerozhlas.

„Teší nás, že sa nám podarilo uzatvoriť dohodu, vďaka čomu diváci i poslucháči RTVS ani v nasledujúcich rokoch neprídu o žiadny dôležitý zápas slovenskej futbalovej reprezentácie. Ostávame tak i naďalej verní ambícii prinášať čoraz viac športových zážitkov,“ uviedol k uzavretiu zmlúv generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Z európskeho šampionátu 2020 RTVS plánuje odvysielať 51 zápasov, z toho 45 priamych prenosov.
Za balík desiatok futbalových prenosov a ďalší doplnkový obsah zaplatí RTVS podľa zmluvy 1,6 milióna eur v piatich splátkach, ktoré bude uhrádzať do roku 2021.

RTVS drží práva na najsledovanejšie futbalové turnaje stabilne – priniesla aj ostatné šampionáty a kvalifikácie. Vysielať bude aj najbližší záverečný turnaj – MS 2018 v Rusku.

O športové prenosy sa zaujímajú aj komerčné stanice respektíve platené televízie. Futbalové Euro hráčov do 21 rokov napríklad tento rok vysielala Markíza. Nie je známe, koľko súperov mal RTVS v aktuálnom tendri, ktorý UEFA spustila vo februári.

V minulom roku bol práve zápas z futbalového európskeho šampionátu druhým najsledovanejším programom RTVS – duel medzi Slovenskom a Anglickom 20. júna sledovalo v druhom polčase 982-tisíc divákov. Väčšie publikum mal len hokejový zápas Slovensko – Francúzsko z MS v Nemecku.

RTVS si ziskom futbalových šampionátov doplnila balík práv na nasledujúce obdobie. Hokejové majstrovstvá sveta môže vysielať do roku 2023, olympiády ako držiteľ sublicencie od Eurosportu do roku 2020. Vlastní aj práva na cyklistické Tour de France, lyžiarske svetové poháre či tenisový Australian Open.

UEFA momentálne robí tender aj na ďalší atraktívny balík futbalových prenosov - Ligu majstrov, ktorú má RTVS do konca sezóny 2017/2018, rovnako ako platený Digi Sport, ktorý je takisto držiteľom pay TV licencie. Tento tender na ďalšie trojročné obdobie zatiaľ UEFA neuzavrela.