Na kopaniciach, kde sa seriál nakrúca, žije seriálový dedo Medo v podaní I. Romančíka. Ako približuje dej seriálu RTVS, na prázdniny k nemu pricestuje z mesta jeho vnuk, 10-ročný Ondro.

Ten je typický mestský chlapec, spočiatku je prázdninami u starého otca rozladený. Rýchlo však pochopí, že tu môže zažiť letné dobrodružstvo.

„S pánom režisérom sme sa na kastingu zhodli, kto bude hrať postavu Ondra. Benjamín Lacko je veľmi talentovaný chlapec a veľmi si rozumieme, má zmysel pre humor a herecky je výborný ako partner,“ priblížil I. Romančík.

Seriálový starý otec je bývalý veterinár. Počas prázdnin sa mu naskytne príležitosť zblížiť sa so svojím jediným vnukom a tak trochu mu nahradiť chýbajúceho otca. „Dedo, ktorý žije sám, sa postupne učí poriadku od vnuka, a vnuk sa od deda učí o živote,“ hovorí I. Romančík viac o vzťahu hlavných hrdinov.

Ondro tiež spoznáva nových kamarátov Lauru či Fifa. Jediným snom hlavného hrdinu je vlastniť psa, no až počas leta na dedine zisťuje, koľko námahy si vyžaduje starostlivosť o zviera.

Detské postavy hrajú okrem B. Lack aj Sára Tomolová, Marcel Chlpík a deti, ktoré RTVS našla prostredníctvom verejného kastingu.

Zuzana Kronerová v seriáli predstavuje Danicu, priateľku deda Meda a šéfku psieho útulku. „Veľmi nám záležalo, aby sme odovzdali deťom a mladým divákom výborný seriál. Páči sa mi, že nás tak nenásilne vracia späť do prírody, k živým tvorom, čo sú v tomto prípade psíky,“ uviedla herečka.

RTVS dokončila seriál Mami, kúp mi psa. Na obrazovky príde budúci rok

Mami, kúp mi psa Zdroj: RTVS / Klaudia Šútorová

Príbeh má podľa nej peknú myšlienku. „Čas netreba venovať len informačným technológiám a zatvárať sa v bytoch či izbách, ale treba vyjsť a plnými dúškami nasávať to, čo príroda ponúka. Kamarátiť sa aj medzi sebou, ale aj so zvieratkami,“ dodala Z. Kronerová.

Spolu s ňou a I. Romančíkom si v seriáli zahrali aj Michal Kubovčík ako prísny otec Fifa, Zuzana Šulajová ako mama Ondra, Přemysl Boublík ako Roman, ktorý má pod palcom miestne cvičisko pre psov či Michal Ďuriš, predstaviteľ dedovho kamaráta Vinca.

Desaťdielny rodinný seriál uvidia diváci na obrazovkách RTVS v roku 2020. Vzniká v koprodukcii RTVS a Furia Film Plus. Mami, kúp mi psa nasleduje rovnomennú knižnú predlohu autorky Z. Štelbaskej, ktorá je zároveň šéfredaktorkou magazínu Reflex televízie Markíza.