„Napätie, emócie, kriminálna zápletka a manželský život v celej jeho pestrosti,“ približuje RTVS seriál Hniezdo, ktorý plánuje uviesť v premiére začiatkom roka 2020.

Mapovať bude príbehy bezdetných párov, v hlavných úlohách sa predstavia Soňa Norisová, Alexander Bárta, Marián Mitaš či Andrea Karnasová.

Hniezdo v réžii Braňa Mišíka, ktorý má na konte viaceré projekty komerčných staníc vrátane markizáckeho Búrlivého vína alebo Zoo televízie Joj, začala RTVS nakrúcať v júli tohto roka.

Nakrúcanie trvalo 62 dní, počas tohto obdobia sa filmový štáb v priemere sťahoval každého jeden a pol dňa. Ako informuje televízie, produkcia však nemusela ani raz zrušiť či presunúť natáčanie.

„Architekt Braňo Mihálik aj výprava pod vedením Tomáša Bakočku nemali čas na nádych. Pokiaľ sa nakrúcalo tak časť výpravy zariaďovala alebo likvidovala ďalšie priestory. Aj napriek tomu, že bolo veľmi veľa exteriérov bol asi tento seriál v priazni ‚vyššej moci‘ nakoľko ani raz sme nemuseli natáčanie zrušiť či už kvôli počasiu, alebo hercom a tých bolo naozaj neúrekom,“ prezradila Zuzana Balkóová, producentka RTVS.

RTVS dokončila pôvodný seriál Hniezdo. Premiéru bude mať začiatkom roka

Seriál Hniezdo Zdroj: RTVS / Ľubomír Pidaný

V seriáli bolo obsadených 21 hlavných postáv, 76 epizódnych postáv a komparzistov. Popri spomínaných hercoch sa tu predstavia napríklad aj Marek Geišberg, Katarína Šafaríková, Zuzana Frenglová alebo Pavel Višňovský.

„Najväčšia výzva to bola pre výtvarníčku Luciu Šedivú, ktorej úlohou bolo pre všetkých hercov, komparzistov a vedľajšie postavy pripraviť kostýmy. Za štyri mesiace sa ich v seriáli vystriedalo takmer 700,“ dodala Z. Balkóová.

Dramaturgičkou Hniezda je Dana Garguláková, scenáre novinky napísali Alena Bodingerová, Peter Nagy a Naďa Jurkemik.

Hniezdo bude mať spolu 12 častí s 52-minútovou stopážou. Naposledy uviedla RTVS prime-timeový seriál z výhradne vlastnej produkcie v roku 2017. Išlo o druhú sériu Tajných životov.