RTVS reláciu Zvedavec nasadí na Dvojke od septembra na soboty o 13:00. Reprízy avizuje v pondelkovom slote o 14:55 po repríze Parku.

V prípade Zvedavca má televízia pripravených 16 päťminútových častí. Tematický obsah relácie zatiaľ RTVS nepredstavila.

Z premiérových relácií v rámci pôvodnej tvorby pôjde na Dvojke na jeseň aj relácia Televízia za dverami. Vysielať by sa mala v nedeľu popoludní od 11. septembra, zameria sa na predstavenie ľudí, ktorí sa podieľali na rozvoji RTVS. Formát sa viaže k 60. výročiu televízie.

Na Dvojke sa na jeseň bude vysielať aj viacero nových dokumentárnych sérií. Pondelkové večery budú od 5. septembra patriť cyklu Prvá. Séria je intímnou spomienkou na osobnosti alternatívnych ženských dejín, ktoré zostali popri známych mužských hrdinoch ako Štúr, Štefánik či Dubček takmer neviditeľné. Po Prvej oživí Dvojka známe Bratislavské pondelky a v rámci nich bude o 20:30 vysielať inscenácie.

Utorkový prime-time o 20:10 bude patriť 10-dielnemu seriálu Zlatý lýra od Trigon Production. Tvorcovia zmapovali históriu festivalu Bratislavská lýra, v rámci cyklu sa odvysiela aj dlhší rozhovor s Marikou Gombitovou.

V stredu o 19:45 Dvojka ponúkne českú dokumentárnu sériu Trabantom z Austrálie do Ázie. Ide o ďalšiu z expedícií známeho cestovateľa Dana Přibáňa, ktorý s posádkou vyrazil na ďalekú cestu z austrálskeho Perthu. Séria má 12 častí.

Štruktúru Dvojky dopĺňajú aj nové časti stabilných relácií Moja diagnóza, Veda a technika, Família, Anjeli strážni, Od veci, Večera s Havranom či Farmárska revue, ako aj ostatné pravidelné magazíny.