Pravidelné rokovanie Rady RTVS plánované na stredajšie popoludnie sa odkladá na 4. novembra. Dôvodom termínovej zmeny je fakt, že generálny riaditeľ verejnoprávneho média Jaroslav Rezník je v preventívnej karanténe, po tom, ako v utorok večer dostal oznámenie o pozitívnom teste u jedného z blízkych spolupracovníkov, s ktorým bol v kontakte.

Hovorkyňa telerozhlasu Andrea Pivarčiová spresnila, že o presune rokovania rozhodol predseda Rady RTVS Igor Gallo. ,,V rámci plánovaných tém zasadnutia je účasť generálneho riaditeľa RTVS kľúčová a rokovanie v jeho neprítomnosti by bolo bezpredmetné," odôvodnil svoje rozhodnutie.

Rada RTVS v rámci naplánovaného programu rokovať o východiskách rozpočtu na rok 2021, takisto o aktuálnom stave prípravy spravodajského webu RTVS. Očakáva sa, že v rámci pravidelného bodu týkajúceho sa operatívnych informácií rady a riaditeľa RTVS sa na zasadnutí budú venovať uzneseniam Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá, medzi ktorými padol aj návrh na vyjadrenie uznesenia v pléne parlamentu, že si Rada RTVS neplní svoje zákonné funkcie.

Jaroslav Rezník
Neprehliadnite

Obvinený advokát Ján Gajan je prepojený so šéfom RTVS Jaroslavom Rezníkom