Na stredajšom rokovaní Rady RTVS sa riešilo aj financovanie a obsah vybraných programov RTVS.

Zrejme aj v súvislosti s medializovanými informáciami a kritikou parlamentného výboru, ktorého predseda Kristián Čekovský (OĽaNO) upozornil na predraženú externú výrobu programov, si Rada RTVS vypýtala od manažmentu prvý raz zoznam jej najväčších partnerov, s ktorými spolupracujeme.

Vedenie RTVS má kontrolnému orgánu dodať po 10 firiem v oblasti prevádzky, ako aj v oblasti výroby programov, s ktorými inštitúcia uzavrela v rokoch 2018 a 2019 kontrakty v najvyšších finančných objemoch.

V dokumente má telerozhlas uviesť konkrétne dodávateľské spoločnosti a špecifikovať vecnú, finančnú aj časovú stránku spolupráce, teda aké tovary alebo služby partner dodal, ich objem aj obdobie trvania spolupráce.

Rada RTVS si zároveň od manažmentu vyžiadala podrobný sumár výdavkov, ktoré sú naviazané na spustenie nových programových služieb, teda Trojky koncom minulého roka a stanice Šport, ktorej launch sa napokon odložil.

RTVS čelí miliónovým výpadkom

Rada RTVS pri schvaľovaní zámerov televízie vstúpiť do zmluvných záväzkov presahujúcich finančný limit neodobrila zmluvu so spoločnosťou goodtv na výrobu relácie Milujem Slovensko v hodnote 3,6 milióna eur.

RTVS ju podpísala 4. mája tohto roka a zabezpečiť jej má 60 častí súťažno-zábavného formátu vysielaného v piatkovom prime-time. Dĺžka trvania zmluvy je do jari 2022, čo dosiaľ pri kontraktoch na cyklické formáty nebývalo zvykom a RTVS si zmluvy s tvorcami relácií tohto typu dohadovala priebežne aj podľa aktuálnej finančnej situácie.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa